Lubawa Armenia ընկերությունը պատրաստ է հատուկ հագուստ արտադրել Իրանի փրկարարների համար։ Այս մասին NEWS.am –ի թղթակցին հայտնել է ընկերության տնօրեն Յարոսլավ Ռուխը հայ իրանական բիզնես ֆորումի ժամանակ
Lubawa Armenia -ն լեհական Lubawa ընկերության դուստր ձեռնարկությունն է, Հայաստանի ՊՆ-ի համատիրությամբ։
«Մենք ուզում ենք Իրանին համազգեստ առաջարկել փրկարարների՝ մանավանդ հրշեջ աշխատողների համար։ Ընդ որում խոսքն այն արտադրանքի մասին է, որը հենց Հայաստանում է արտադրվում։ Այն կարող է պիտանի լինել թե պետական հաստատություններին, թե մասնավոր, օրինակ նավթարդյունահանող ընկերությունների փրկարարական բաժիններին։ Իրանի շուկան շատ բարդ շուկա է, բայց հույս ունենք այնտեղ ինչ –որ բանի հասնել»,- ասել է Ռուխը։

YEREVAN. – Lubawa Armenia company is ready to manufacture special clothing for rescuers in Iran.
Company director Jarosław Ruch told about the aforesaid to Armenian News-NEWS.am, during the Armenian-Iranian Business Forum in Yerevan, the capital city of Armenia.
Lubawa Armenia is a subsidiary of Poland-based Lubawa company, and under the joint control by the Ministry of Defense of Armenia.
“We want to offer uniforms for rescuers, especially for firefighters, to Iran,” said Ruch. “Moreover, it’s about the products that are manufactured in Armenia itself. It can be useful for both state-run institutions and private; for example, for the rescue departments of oil-extracting companies.”