Անհասկանալի, անիմաստ ու մերկապարանոց են ադրբեջանական կողմի բոլոր ճամարտակությունները: Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 29-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը՝ նշելով, որ ադրբեջանական կողմի այդ ճամարտակությունները տարիներ շարունակ արվում են սեփական բանակի ամենազորության մասին ու տակավին մնում ձախողված գործողությունների ստրուկը:
«Որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից այսօր Տավուշի ուղղությամբ իր իսկ նախաձեռնած դիվերսիոն հետախուզական գործողության շուրջ տարածված հաղորդագրություններում պաշտոնական Բաքուն ճգնում է կատարվածի մեղքը բարդել հայկական կողմի վրա եւ, միաժամանակ, հերքել իր կրած 7 կորստի փաստը, հասկանալի է: Հասկանալի է նաեւ մեկ զինվորի ճակատագիրն անհայտ լինելու մասին բավական ուշացումով նրա կողմից արված հայտարարության իմաստը... Սակայն անհասկանալի, անիմաստ ու այնքան մերկապարանոց են ադրբեջանական կողմի բոլոր այն ճամարտակությունները, որ տարիներ շարունակ արվում են սեփական բանակի ամենազորության մասին ու տակավին մնում ձախողված գործողությունների ստրուկը»,- գրել է Հասրաթյանը:

Все разглагольствования азербайджанской стороны непонятны и бессмысленны. Об этом 29 декабря на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян.
По его словам, эти разглагольствования азербайджанской стороны на протяжении долгих лет свидетельствуют о бессилии собственной армии. «Очевидно, что Баку в своих заявлениях в связи с  диверсионно-разведывательной операцией, инициированной сегодня МО Азербайджана в направлении Тавуша, стремится свалить вину на армянскую сторону, и, одновременно, опровергнуть факт утраты 7 военнослужащих. Понятен также смысл довольно поздно сделанного Баку заявления о неизвестной судьбе одного военнослужащего. Однако непонятны и бессмысленны все звучащие годами напролет разглагольствования азербайджанской стороны о всесилии собственной армии, и они до сих пор остаются рабами провальных действий», - написал Сенор Асратян.