Զոհված Անդրեյ Մուրադյանի եւ նրա հարազատ եղբոր՝ Ալեքսանդրի դիերը Հայաստան կտեղափոխեն եւ հայրենիքում կհուղարկավորեն: Հիշեցնենք, որ անցյալ շաբաթ առեւանգվել, այնուհետեւ խեղդամահ է արվել ու հրկիզվել գործարարի որդին, որից մարդասպանները առեւանգված հարազատի համար փրկագին են պահանջել: Այս մասին հայտնում է DVHab-ը:
Երկու չարագործները շահույթ ստանալու նպատակով առեւանգել են հայ գործարարի որդուն եւ 20 մլն ռուբլու փրկագին պահանջել: Մինչ ծնողները մտորում էին առեւանգողների հետ ինչպես վարվել, վերջինները գիտակցել են, որ երկար չեն դիմանա, իրենց նկատմամբ հետախուզում կհայտարարվի, ուստի հետեւից մոտեցել են Անդրեյին եւ նրան սառնասրտորեն խեղդամահ արել:
Սպանված տղամարդու մարմինը քաղաքից դուրս են տարել եւ ամայի վայրում այրել: Որոշ ժամանակ անց երկու հանցագորներին ձերբակալել են:
Նախկինում գործարարի ընտանիքում արդեն դժբախտություն պատահել էր: Մի քանի տարի առաջ հոսանքահարումից մահացել էր նրանց ավագ որդին՝ Ալեքսանդրը: Նրան հուղարկավորել էին 49 կմ հեռավորությամբ գտնվող գերեզմանատանը: Տղամարդու աճյունը արտաշիրմելու եւ երկու եղբայրների մարմինները հայրենիք տեղափոխելու որոշում է ընդունվել, որտեղ նրանք կհուղարկավորվեն:
Ներկայումս կատարվում է Անդրեյ Մուրադյանի սպանության գործով քննություն: 27 եւ 26 տարեկան երկու չարագործները կալանավորված են:
Խաբարովսկի մարզի Քննչական կոմիտեի քննչական վարչությունից հայտնել են, որ առեւանգված 25-ամյա տղամարդը եւ կասկածյալներից մեկը համադասարանցիներ էին: 2017 թվականի հունվարի 10-ին կասկածյալները նրան ավտոտնակ են կանչել: Երբ նա իր մեքենայով մոտեցել է հանդիպման վայրին, նրա վրա են հարձակվել եւ կապկպել: Առեւանգվածին ավտոտնակում են պահել: Հունվարի 11-ի առավոտյան կասկածյալները զանգահարել են նրա ազգականներին եւ 20 մլն ռուբլու չափով փրկագին պահանջել: Առեւանգվածի հայրը գործարար է:

Тела погибших Андрея Мурадяна и его родного брата Александра доставят в Армению и похоронят на родине. Напомним,  на прошлой неделе был похищен, а потом задушен и сожжен сын бизнесмена, у которого убийцы требовали выкуп за похищенного родственника, сообщает DVHab
Двое злоумышленников в погоне за наживой похитили сына армянского бизнесмена и требовали у его отца выкуп в размере двадцати миллионов рублей. Пока родители решали как поступить с похитителями, последние стали осознавать, что долго не продержатся  и их объявят в розыск, поэтому они подошли к похищенному Андрею сзади и хладнокровно задушили.
Тело убитого мужчины вывезли за город и сожгли на пустыре. Спустя некоторое время обоих подозреваемых задержали.
Ранее в семье бизнесмена уже случалось горе. Несколько лет назад у них погиб от удара током первый сын Александр. Его похоронили на кладбище за 49 километром. Было принято решение эксгумировать труп мужчины и доставить тела обоих братьев на родину, где их в дальнейшем похоронят.
На данный момент проводится расследование по делу убийства Андрея Мурадяна. Оба злоумышленника, 27 и 26 лет, на данный момент находятся под арестом.
СУСК РФ по Хабаровскому краю сообщает, что похищенный 25-летний мужчина и один из подозреваемых были одноклассниками. Десятого января 2017 года подозреваемые пригласили его в гараж. Когда мужчина подъехал на своей машине к месту встречи, на него напали и связали. Похищенного держали в гараже. Утром 11 января подозреваемые позвонили родственникам и потребовали 20 миллионов рублей выкупа. Отец похищенного бизнесмен.