Ucom ընկերության եւ Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի ղեկավարներն այսօր՝ հունվարի 18-ին, համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին:
Համագործակցության հուշագրի շրջանակներում կողմերը պայմանավորվեցին, որ մարզում միակ պետական դրամատիկական թատրոնի 4 առանձին բաժանորդագրերի մեջ ներառված երեք ներկայացումներից մեկի գումարը կվճարի Ucom ընկերությունը: Ավելին՝ իր 151-րդ թատերական տարվա սկիզբն ազդարարած թատրոնի բաժանորդագրերում այսուհետ կներառվեն նաեւ պրեմիերաները, ինչը նախկինում չի կիրառվել:
«Ucom ընկերության օժանդակության շնորհիվ թատրոնը ոչ միայն կօգտվի մեր ընկերության կողմից առաջարկվող ինտերնետային եւ հեռախոսային կապից, այլեւ իր՝ տարեկան 30-35 հազար կազմող հանդիսատեսի շարքում կկարողանա ընդգրկել նաեւ սոցիալապես խոցելի խմբերին», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Այս համագործակցությունը իրապես կարեւոր է մեզ համար, քանզի Ucom ընկերության ներկայությունը թատրոնում հնարավորություն կտա էապես ավելացնել հանդիսատեսի թվաքանակը: Թատրոնի կարեւորագույն խնդիրներից է գտնել ճանապարհներ սոցիալական խոցելի խավին մասնակիցը դարձնել մշակութային իրադարձություններին: Գյումրու դրամատիկականի եւ Ucom-ի կանաչ ճանապարհի մեկնարկը տրված է, եւ վստահ ենք, որ դեռ երկար ճանապարհ կանցնենք միասին», - ասել է Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն Տիգրան Վիրաբյանը:
Այսպիսով, Գյումրու Մայր թատրոնն իր 130-հոգանոց անձնակազմի անունից հրավիրում է վայելելու ինչպես անվանի վարպետների, այնպես էլ երիտասարդ դերասանների խաղը:

Руководители компании Ucom и Гюмрийского государственного драматического театра имени Вардана Ачемяна подписали меморандум о сотрудничестве.
В рамках меморандума стороны договорились о том, что компания Ucom выплатит цену одного из трех спектаклей, включенных в 4 отдельных абонемента единственного государственного драматического театра области. Кроме того, абонементы театра, объявившего о начале своего уже 151-ого театрального года, отныне будут включать и премьерные спектакли, что ранее было недоступно.
«Благодаря поддержке компании Ucom театр не только воспользуется предоставляемыми нами интернетом и телефонной связью, но и сможет привлечь к числу своих зрителей, ежегодное число которых варьирует от 30 до 35 тысяч, представителей социально уязвимых групп», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«Это сотрудничество для нас действительно важно, поскольку присутствие компании Ucom в театре позволит существенно пополнить ряды зрителей. Одной из важнейших задач театра является обнаружение способов привлечения социально уязвимых групп к участию в культурных мероприятиях. Начало зеленого пути Гюмрийского драмтеатра и Ucom уже положено, и мы уверены, что вместе пройдем достаточно продолжительный путь», - отметил директор Гюмрийского государственного драматического театра имени Вардана Ачемяна Тигран Вирабян.
Таким образом, главный театр Гюмри от имени всех 130 членов своего коллектива приглашает насладиться актерской игрой не только известных мастеров, но и молодого поколения артистов.