ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը «Նորությունների համալիր վերլուծության համակարգի» տվյալներով գլխավորել է հունվարին ամենից շատ հիշատակվող անձանց թոփ տասնյակը: Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը:
Նա ռուսական քաղաքական եւ ֆինանսատնտեսական ուղղվածության տարբեր լրատվամիջոցների հրապարակումներում հիշատակվել է 202,145 անգամ:
Երկրորդ տեղում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն է (147,718 հիշատակում): ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման երրորդ տեղում է՝ ստանալով 61,155 հիշատակում:
Առաջին տասնյակի մեջ են մտել վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը (40,862 հիշատակում), Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն (34,763), Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը (27,420), ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը (16,513), Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը (13,081) եւ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն (12,155):

The US President Donald Trump was the most covered person in the Russian media in January, according to the System of Complex Analysis of News, reports Interfax.
Trump was referred in the publication of the Russian political and economic media outlets 202.145 times. The Russian President Vladimir Putin is in second place (147,718 references). The former US President Barack Obama, takes the third place, having 61.155 references.
The top ten also includes Russian Prime Minister Dmitry Medvedev (40,862 citations), the President of Ukraine Petro Poroshenko (34,763), the Russian president's press secretary Dmitry Peskov (27,420), Russian Foreign Minister Sergei Lavrov (16,513), former President of Ukraine Viktor Yanukovych (13,081), and President of Belarus Alexander Lukashenko (12,155).