Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է գործել իր կողմից ընդունած կարգախոսին համապատասխան՝ «առավելագույն անորոշություն՝ նվազագույն փաստեր եւ տրամաբանություն»։
Այս նույն ոճով Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչությունը փորձել է իր կողմից վերահսկվող լրատվամիջոցների օգնությամբ տարածել Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի զոհերի մասին տեղեկատվությունը՝ այն համեմեմլով այսօրվա հետ կապ չունեցող լուսանկարներով։ Այժմ գերատեսչությունը ավելի հեռուն է գնացել՝ տեղեկատվությանը կցելով կասկածելի ծագման եւ ավելի կասկածելի պարունակությամբ տեսանյութ։
Ինչպես պնդում է Ադրբեջանի ռազմական նախարարությունը, փետրվարի 7–ին ժ. 16:55 –ից սկսած Ղարաբաղի զինված ուժերը, իբր, գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը՝ դրա քողի տակ փորձելով դիվերսիա իրականացնել։ Տեղեկատվության մեջ նշված, ինչպես նաեւ հաջորդ երկու ժամերին դե ցերեկային լուսավորություն է, մինչդեռ ներկայացված տեսագրությունը արված է գիշերը։
Պակաս տարակուսանք չի առաջացնում հետեւյալ ձեւակերպումը. «Սակայն ադրբեջանական ստորաբաժանումների աչալրջության արդյունքում թշնամու գործողությունները նախապես էին բացահայտվել»։ Ինչպես ասում են՝ նախապես ինչ–որ բան կարող ես պարզել միայն այն դեպքում, երբ սանդրանքի մեջ մատդ խառն է։

The Azerbaijani Defense Ministry continues acting in line with the motto adopted by it, which is “maximum unintelligibility with minimum logic and facts.”
In the same vein, the Azerbaijani military agency tried to disseminate the information on the losses in the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) army through the media outlets controlled by it, presenting photos having nothing to do with today. The agency has now gone even farther, attaching a video of a doubtful origin and even more doubtful content.
As claimed by the Azerbaijan Defense Ministry, the NKR armed forces allegedly shelled the Azerbaijani positions from 4:55 pm on Tuesday, trying to make a diversionary infiltration attempt under that “cover.” However, it is daylight at the time mentioned and during the following two hours, whereas the presented video was recorded at nighttime.
The following wording raises even more doubts: “However, as a result of the vigilance of the Azerbaijani military subunits, the enemy’s actions were revealed in advance.” As they say, it is possible to reveal something in advance when one has his finger in the provocation.