ԼՂՀ սահմանադրության նախագծի հանրաքվեի քվեարկությանը ժամը 14.00-ի դրությամբ մասնակցել է 48 115 քաղաքացի կամ` ընտրողների 46.82 տոկոսը: Այս մասին ԼՂՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի մամուլի կենտրոնում հայտարարել է ԼՂՀ ՀԿՀ փոխնախագահ Եղիշե Արզումանյանը:
Երեւանում քվեարկությանը մասնակցել է 139 քաղաքացի կամ՝ ընտրողների 24.65 տոկոսը: Եղիշե Արզումանյանի խոսքով, Երեւանի ընտրատարածքում մասնակցությունը ցածր է, որովհետեւ այնտեղ ընտրացուցակները կազմվել են՝ հաշվի առնելով Երեւանում սովորող ուսանողներին, բայց նրանց որոշ մասը Արցախում արդեն քվեարկել է:
Արցախի Հանրապետության հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովը ներկայացրել է նաեւ ժամը 14:00-ի դրությամբ Արցախի հանրապետության Սահմանադրության նախագծի հանրաքվեի քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ ըստ ընտրատարածքների:
Հիշեցնենք, որ այսօր Արցախի Հանրապետությունում անցկացվում է Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ հանրաքվե, որի քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունի 102 757 քաղաքացի: Հանրաքվեն անցկացնելու համար ստեղծվել է 280 ընտրական տեղամաս՝ 12 ընտրատարածքում:
Հանրաքվեում «այո»-ի հաղթանակի դեպքում երկիրը կիսանախագահական կառավարման համակարգից կանցնի նախագահական համակարգի:

STEPANAKERT. – As of Monday 2pm, a total of 48,115 citizens, or 46.82 percent of the total number of voters, have cast their ballots in the constitutional referendum being held in the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh).
Deputy chairman of the NKR Referendum Central Commission (RCC), Yeghishe Arzumanyan, stated about the abovementioned at the RCC Press Centre.
A total of 139 people, or 24.65 percent of voters, have cast their ballots in Yerevan, the capital city of Armenia.
In Arzumanyan’s words, the voter participation at the Yerevan constituency is low because the voters’ lists there were prepared considering the NKR students studying in Armenia’s capital city, whereas some of them have already voted in Artsakh.
In addition, the RCC presented the respective voter turnout, as of 2pm, according to election districts.