Դիտորդները ժամանել են եւ կժամանեն Լեռնային Ղարաբաղ։ Այս մասին փետրվարի 20-ին հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության խորհրդարանում «Վերածնունդ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Խանումյանը, հաղորդում է «Արցախպրես»-ը։
«Սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեն կոչված է կարգավորելու մեր ներքին կյանքը, իսկ երկրները, որոնք չեն ցանկանում դա ճանաչել, իրենց գործն է», - կարծում է Խանումյանը։
Միաժամանակ նա ընդգծել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում ընտրությունները միշտ դիտորդների ուշադրության կենտրոնում են եղել։ «Անկախ ամեն ինչից Լեռնային Ղարաբաղ են ժամանում մեծ թվով դիտորդներ», - հիշեցրել է քաղաքական գործիչը։

Наблюдатели приезжали и будут приезжать в Нагорный Карабах. Об этом заявил руководитель фракции «Возрождение» в парламенте Нагорно-Карабахской Республики Айк Ханумян 20 февраля, сообщает «Арцахпресс».
«Референдум по конституционным реформам призванрегулировать нашу внутреннюю жизнь, а те страны, которые не желают его признавать – это их дело», - считает Ханумян.
В то же время, он подчеркнул, что выборы в Нагорном Карабахе всегда были в центре внимания наблюдателей. «Независимо ни от чего, в Нагорный Карабах приезжает большое число наблюдателей», - напомнил политик.
Говоря непосредственно о сути проводимого референдума, оппозиционер отметил, что сам голосовал за то, чтобы Арцах не превращался в страну с авторитарным режимом.