ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանն, այսօր՝ փետրվարի 25-ին, ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա պետությունների ռազմական կցորդներին:
Հայաստանի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ժամանակ ռազմական կցորդներին տեղեկատվություն է ներկայացվել փետրվարի 24-ի լույս  25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի ձեռնարկած դիվերսիոն ներթափանցման փորձերի, դրանց կասեցման ու հակառակորդի կրած կարուստների, ինչպես նաեւ առաջնագծում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:
Ըստ Լ.Այվազյանի՝ ստեղծված պայմաններում հայկական կողմը հուսով է, որ Ադրբեջանը զերծ կմնա իրավիճակի հետագա լարումից: Նշվել է նաեւ, որ կձեռնարկվեն անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները՝ հակառակորդի հնարավոր նոր արկածախնդրությունները զսպելու համար:

YEREVAN. - Head of the Defense Policy Department of the Armenian Defense Ministry, Levon Ayvazyan, on Saturday received military attachés of foreign states accredited in Armenia.
At the meeting, the attachés were briefed on the infiltration attempts initiated by the adversary on the contact line between the Artsakh –Azerbaijani opposing forces from late Friday to early Saturday, their prevention and the losses sustained by the adversary, as well as the situation on the contact line,  the Defense Ministry informed Armenian News – NEWS.am.
According to Ayvazyan, given these conditions, the Armenian side hopes that Azerbaijan will refrain from escalating the situation. It was also noted that all necessary measures will be taken to suppress the possible adventurism of the adversary.