Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին հայտնվել է դժվար կացության մեջ: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 28-ին, Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությանը, որտեղ զինվորի զոհվելու տեղի, ժամի մասին ոչ մի խոսք չկա:
Սենոր Հասրաթյանը մասնավորապես գրել է.
«Ադրբեջանի ՊՆ- ն, կարծես թե, կրկին հայտնվել է դժվար կացության մեջ, իսկ պատճառն էլ, թերեւս, վերջին օրերին առաջնագծում տեղ գտած զարգացումներն են եւ դրանց արդյունքում կրած կորուստները:
Արդեն քանի օր է, պաշտոնական Բաքվի քարոզիչները ջանքեր են գործադրում տարբեր հնարքներով մեղմել Մարտունու եւ Ակնայի ուղղություններով կրած ապտակի հետեւանքները, իսկ ինչ-որ տեղ էլ փորձում կատարվածը ներկայացնել ոչ այլ կերպ, քան «հայերին հասցված հզոր հակահարված»:
Սակայն, այս փորձերի արդյունավետությունը փոշիանում է, երբ հարեւան երկրի հանրությանը հայտնի է դառնում հերթական «շեհիդի» անունը, ասենք այնպես, ինչպես եղավ այսօր... Ադրբեջանական ՊՆ-ն հաղորդագրություն տարածեց, թե իբր «շփման գծում թշնամու դեմ ծավալված ահեղ մարտերի ընթացքում հերոսաբար զոհվել է զինծառայող Էլվին Սուլեյման օղլու Ահմեդովը...»: Իսկ թե երբ, որ ժամին եւ որտեղ է զոհվել, այդ մասին ոչ մի խոսք:
Այսքանից հետո մեզ մնում է սպասել նման բովանդակության այլ հաղորդագրությունների եւս, մանավանդ, որ առ այսօր հակառակորդը բարձրաձայնել է միայն Մարտունու ուղղությամբ կրած կորուստների մասին... Իսկ թե այդ նույն օրը՝ փետրվարի 25-ին, ի՞նչ է տեղի ունեցել Ակնայի ուղղությամբ եւ որքա՞ն կորուստ է կրել ադրբեջանական զինուժը, ցույց կտան հետագա հրապարակումները...»:

STEPANAKERT. – The Ministry of Defense (MOD) of Azerbaijan has again found itself in a difficult situation, Senor Hasratyan, Spokesperson of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh Republic) Defense Army, on Tuesday wrote on his Facebook account.
He commented on the Azerbaijan MOD statement, where nothing is said about where and when one of its soldiers had died.
“The propagandists of official Baku are making efforts to mitigate—with various tricks—the consequences of the incurred slap in the directions of Martuni and Akna,” Hasratyan wrote, in particular. “And, in some sense, they are attempting to present what occurred in no other way but ‘a strong counterattack inflicted upon Armenians.’
“However, the effectiveness of these attempts turns to dust when the name of the next [Azerbaijani] ‘shehid [i.e. martyr]’ becomes known to the public of the neighboring country.
“The Azerbaijan MOD disseminated a communiqué that, allegedly, ‘Azerbaijani military serviceman Elvin Suleyman oghlu [i.e. son of] Ahmedov fell heroically during the fierce battles that were waged against the enemy, at the line of contact.’ But when, at what time and where did he die? Not a word about this.
“To this day, the adversary has voiced about the casualties it suffered solely in Martuni direction.”