Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղում այսօր՝ մարտի 14-ին, տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով հիվանդանոց տեղափոխվածներից մեկն անչափահաս է: NEWS.am-ի հետ զրույցում «Էրեբունի» ԲԿ-ի տնօրեն Միքայել Մանուկյանը նշեց, որ Ջրառատից իրենց մոտ է տեղափոխվել 3 քաղաքացի՝  տեղափոխվածներից 17-ամյա Արայիկ Մելքոնյանի մոտ առկա է ծղիկոսկրի կոտրվածք, 26-ամյա Հակոբ Մելքոնյանի մոտ՝ ձախ ոտնաթաթի հրազենային թափանցող վնասվածք, ձախ քունքային շրջանի պատռված վերք, իսկ 53-ամյա Մելիք Մելքոնյանի մոտ՝ ձախ եւ աջ նստատեղերի կտրած-ծակած վերք:
Միքայել Մանուկյանի խոսքով, այս պահին երեք հիվանդն էլ Վերակենդանացման բաժանմունքում են, անհրաժեշտ բուժօգնությունից հետո նրանք կտեղափոխվեն հիվանդասենյակ:
Ավելի վաղ ոստիկանությունից տեղեկացրել էին, ու միջադեպը տեղի է ունեցել դպրոցի աշակերտների միջեւ, որին միջամտել են մեծահասակները:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վիճաբանությունը սկսվել է դպրոցում աշակերտների միջեւ, ինչին միջամտել են մեծահասակները։
Վիճաբանող կողմերից մեկի մոտ ինքնաձիգ է եղել, որը մասնակիցները փորձել են վերցնել նրանից: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ սկսվել է քաշքշոց, որի ընթացքում արձակվել է կրակոց, երեք հոգի տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Նրա խոսքով, ոստիկանության ծառայողները առգրավել են ինքնաձիգը, կատարվում են համապատասխան միջոցառումները:
Ավելի վաղ «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» նախընտրական շտաբը հաղորդագրություն էր տարածել, որ Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) տեղական կառույցի ներկայացուցիչները զինված հարձակում են գործել «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համակիրների վրա, որի արդյունքում կան վիրավորներ:
Դաշինքի ցուցակի 2-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող Արմեն Մարտիրոսյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի հայտնել է, որ իրենց համակիրներից վիրավորված անձինք կան, նրանց տեղափոխում են հիվանդանոց:

YEREVAN. – One of the three persons, who were hospitalized as a result of Tuesday’s incident that occurred in Jrarat village of Armenia’s Armavir Province, is a minor.
Capital city Yerevan’s “Erebouni” Medical Center Director Mikayel Manukyan told Armenian News-NEWS.am that Arayik Melkonyan, 17, Hakob Melkonyan, 26, and Melik Melkonyan, 53, had sustained injuries in Jrarat, and they were brought to their hospital.
In Manukyan’s words, all three are at the intensive care unit, and once the necessary medical treatment is administered, they will be moved to the hospital ward.
Police informed that the incident had occurred between schoolchildren, and adults had intervened.
One of the parties to the dispute had an automatic weapon, which the participants in the argument had attempted to take away. According to preliminary information, a scuffle had begun, during which shots were fired, and three people were hospitalized.
As reported earlier, the parliamentary election headquarters of the Ohanyan-Raffi-Oskanian alliance had disseminated a release, according to which representatives of the local division of the ruling Republican Party of Armenia on Tuesday carried out an armed attack against the ORO supporters in Jrarat, and as a result, some people were injured.
The ORO bloc comprises former Defense Minister Seyran Ohanyan, and ex-FMs Raffi Hovannisian and Vartan Oskanian.