ՀԴԲ-ի տնօրեն Ջեմյս Կոմին հաստատել է, որ իր գերատեսչությունը ակտիվ հետաքննում է ամերիկյան ընտրություններին Ռուսաստանի միջամտության փորձերը՝ այդ թվում Ռուսաստանի իշխանությունների ու Թրամփի նախընտրական շտաբի հնարավոր համագործակցությունը, հայտնում է «Ամերիկայի ձայնը»։
Կոմին ցուցումներ է տվել ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության հարցերով հանձնաժողովում՝ Ազգային անվտանգության գործակալության ղեկավար Մայքլ Ռոջերսի հետ միասին։
Կոմին հայտնել է, որ անհնար է հայտնել ռուսական միջամտության հետաքնության ավարտի մոտավոր ժամկետները։ Ինչ վերաբերում է գաղտնի տեղեկությունների արտահոսքին՝ Կոմին դրանք կոչել է լուրջ հանցագործություններ, որոնք անհրաժեշտ է հետաքննել, իսկ մեղավորներին պատասխանատվության կանչել։

Директор ФБР Джеймс Коми подтвердил, что его ведомство активно расследует российские попытки вмешательства в американские выборы. В том числе возможное сотрудничество российских властей с предвыборным штабом Трампа, передает «Голос Америки».
Коми дал показания в комитете по разведке Палаты представителей США вместе с главой Агентства по национальной безопасности адмиралом Майклом Роджерсом.
Коми заявил, что невозможно обозначить примерные сроки завершения расследования российского вмешательства. Что касается утечек секретной информации, то Коми назвал их серьезными преступлениями, которые необходимо расследовать, после чего виновных необходимо привлечь к ответственности.