Ցանցային ծառայություններ տրամադրող Cloudflare խոշոր ամերիկյան ընկերությունը Երեւանում նոր դատա կենտրոն է բացում։
Ընկերությունը հայտնել է 5 մայրցամաքներում նոր կենտրոններ բացելու մասին։ Առաջինը կբացվի Հայաստանի մայրաքաղաքում։ «Այն կդառնա Ասիայում 37-րդ դատա կենտրոնն ու 103-րդը՝ ամբողջ աշխարհում»,- ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ։
Նաեւ նշվում է, որ նոր կենտրոնը «6 մլն ինտերնետային ռեսուրսներին թույլ կտա ավելի արագ ու անվտանգ դառնալ, քանի որ մենք սպասարկում ենք թրաֆիկը Երեւանում ու հարեւան երկրներում»։

“In the coming days, Cloudflare will be announcing a series of new data centers across five continents. We begin with Yerevan, the capital and largest city of Armenia, the mountainous country in the South Caucasus. This deployment is our 37th data center in Asia, and 103rd data center globally,” the company said in a statement.
According to the company, the newest Cloudflare deployment “will make 6 million Internet properties faster and more secure, as we serve traffic to Yerevan and adjoining countries.”