Այսօր՝ նոյեմբերի 14-ին Դավիթ Անհաղթի փողոցում իրար են բախվել Nissan Maxima եւ Audi մակնիշի ավտոմեքենաները: Վթարի արդյունքում երկու քաղաքացիների տեղափոխել են հիվանդանոց՝ տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեց ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մինչ ճանապարհային ոստիկանների ժամանումը մեքենաների վրայից հանել են պետհամարանիշները:
Վթարի ականատեսները Գագիկ Շամշյանին հայտնել են, որ Nissan Maxima մակնիշի մեքենայի համարանիշը եղել է 022 SS 02: Տվյալ համարանիշները պատկանում են Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայությանը, իսկ Audi-ն եղել է 11 SO 413 պետհամարանիշներով:
Շամշյանը նշել է, որ Nissan Maxima-ն սպասարում է ԱԱԾ աշխատակազմի ղեկավարին: Վթարի պահին մեքենայի ղեկին եղել է 38-ամյա Կարեն Ջանիբեկի Գրիգորյանը, որին դեպքի վայր ժամանած ընկերները տեղափոխել են հիվանդանոց:

Сегодня днем в Ереване, на улице Давида Анахта, столкнулись автомобили марки Nissan Maxima и Audi, в результате чего двое граждан были госпитализированы с травмами различной степени тяжести.
Как сообщил Новости Армении – NEWS.am фотожурналист Гагик Шамшян, до прибытия сотрудников дорожной полиции, с автомобилей были сняты госномера.
Очевидцы происшествия сообщили Гагику Шамшяну, что на автомобиле марки Nissan Maxima были госномера 022 SS 02. Данные госномера принадлежат Службе национальной безопасности Армении, а на Audi были госномера 11 SO 413.
Гагик Шамшян сообщил, что Nissan Maxima обслуживает руководителя аппарата СНБ Армении. В этот момент за рулем находился Карен Джанибекович Григорян (1972г. рождения), которого прибывшие на место происшествия его друзья перевезли в больницу.