Ռուսաստանը սպառազինություններ չի մատակարարում այն կազմակերպություններին, որոնք ՄԱԿ-ը ճանաչել է ահաբեկչական, այդ թվում «Թալիբան» շարժմանը։ Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ, գեներալ մայոր Իգոր Կոնաշենկովը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ի տարբերություն ամերիկյան պետական գերատեսչությունների՝ Ռուսաստանի ՊՆ-ն չի ունեցել ու չի կարող ունենալ որեւէ փոխգործակցություն ՄԱԿ-ի կողմից ահաբեկչական ճանաչված կազմակերպությունների հետ ու առավել եւս սպառազինություններ մատակարարել դրանց»,- հայտնել է Կոնաշենկովը։
Ավելի վաղ Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի հրամանատար, ԱՄՆ բանակի գեներալ Քերթիս Սկապարոտին մեղադրել է Ռուսաստանին Աֆղանստանում «Թաիլբան» արմատական շարժմանը օգնելու մեջ։

Russia does not supply arms to organizations which the United Nations has recognized as terrorist, including Taliban. This was stated by the representative of the Russian Ministry of Defense, General Igor Konashenkov, reports TASS.
"Unlike the American governmental agencies, the Russian Defense Ministry does not have and cannot have any interaction with the UN- recognized terrorist organizations and especially any intention to supply arms," said Konashenkov.
Earlier, the NATO commander in Europe, US Army Lieutenant Curtis Scaparrotti accused Russia of helping the radical movement Tailban in Afghanistan.