Մարտի 22-ից 25-ը, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության 2017թ. պատրաստության պլանի համաձայն, բանակային զորատեսակների եւ ստորաբաժանումների ներգրավմամբ անց է կացվել գնդային մարտավարական զորավարժություն:
Արցախի ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զորավարժությունը հնարավորություն է տվել կատարելագործել ներգրավված անձնակազմի տեսական եւ գործնական գիտելիքները, բարձրացնել դաշտային վարժվածության մակարդակն ու անընդհատ փոփոխվող իրադրությունում որոշումներ ընդունելու ունակությունները:
Զորավարժությունն անցել է ըստ նախատեսված պլանի եւ եւս մեկ անգամ ցույց տվել, որ ինչպես պայմանական, այնպես էլ իրական մարտադաշտում պաշտպանության բանակն ի վիճակի է պատվով կատարել իր առջեւ դրված ցանկացած մարտական խնդիր եւ ապահովել Արցախի Հանրապետության եւ նրա ժողովրդի անվտանգությունը:
Զորավարժության եզրափակիչ փուլին ներկա են գտնվել Արցախի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը եւ Սերժ Սարգսյանը։

STEPANAKERT. – Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) is holding staff exercises involving the staff of the Defense Army and military units from March 22 to 25, in accordance with the training plan for 2017, Karabakh Ministry of Defence told Armenian News – NEWS.am.
The military exercises allowed to improve the theoretical and practical knowledge of the involved personnel, to increase the level of field training and the ability to make decisions in constantly changing conditions.
The drills were held in accordance with the plan, demonstrating the ability of Defense Army to ensure security of Karabakh.
President of Karabakh Bako Sahakyan and his Armenian counterpart Serzh Sargsyan watched the final stage of the military exercises.