Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ:
Խորհրդակցության սկզբում ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը ներկայացրել է Ապրիլյան պատերազմից հետո ընկած ժամանակահատվածում բանակաշինության ոլորտում իրականացված աշխատանքները:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատեւ, ակտիվ եւ նպատակասլաց աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ եւ պատասխանատու անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջեւ դրված խնդիրների լուծման նկատմամբ, փոխգործակցված եւ փոխհամաձայնեցված աշխատանքը, ջանքերի առավելագույնս ներդրումը, համոզմունք հայտնելով, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք եւ արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման եւ Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, հանրապետության օրենսդիր, գործադիր, դատական թեւերի ներկայացուցիչներ:

STEPANAKERT. - President of the Artsakh Republic (Nagorno-Karabakh/NKR) Bako Sahakyan on Wednesday called an enlarged consultation dedicated to the implementation of the constitutional reforms in the country.
At the outset of the consultation, NKR Defense Minister Levon Mnatsakanyan presented a report on the activities carried out in the sphere of army building following the end of the Four-Day April war, the press-service of Karabakh President's Office informed Armenian News - NEWS.am
In his speech, Bako Sahakyan noted that the reforms require comprehensive, systematic, long-term, active and task-oriented work by the public system.
He also stressed that the conscious attitude of all the concerned and responsible persons towards the solution of set tasks, coordinated and agreed team work and exertion of considerable efforts will guarantee the successful implementation of the constitutional reforms. Furthermore, the President expressed conviction that efficient work will be carried out and everything possible will be done to ensure the implementation of the constitutional reforms and the Constitution.
National Assembly Speaker Ashot Ghoulyan, PM Arayik Haroutyunyan, as well as the representatives of the republic's legislative, executive and judicial powers attended the consultation.