Pen Test Partners բրիտանական ընկերության աշխատակիցները թերություն են գտել էլեկտրոնային Ֆալոիմիտատորների մեջ։ Հետազոտությունների ընթացքում փորձագետները հանգել են այն եզրակացության, որ «խելացի» վիբրատորը «կոտրել» կարող է նույնիսկ միջին ունակությունների տեր հաքերը, հայտնում է Oane.–ը
Svakom Smile Eye ընկերության սարքը սկզբից եւեթ գործում է որպես բաց մուտքի կետ։ Ցանցի նույնականացման համար բոլոր վիբրատորները ստանում են նույն անվանումը ՝ Slime Eye։ Ստանդարտ գաղտնաբառը նույնպես պարզ է ու իրենից ներկայացնում է նույն թվերի կոմբինացիան ՝ 8888888։ Այնպես որ եթե որեւէ մեկը միանա Wi-Fi–ին, որի միջոցով իրականացվում է հեռարձակումը, նա կարող է հեշտությամբ գտնել անհրաժեշտ կոդը ու ստանալ մուտք ինտիմ սթրիմի հսկողությանը։ Իսկ առաջադեմ հաքերները կարող են նույնիսկ ձեռք բերել վիբրատորի սեփականատիրոջ լուսանկարներն ու տեսագրությունները։
Փորձագետների հայտարարությամբ, հաքերները կարող են կոտրել սարքը նույնիսկ համացանցային միացման շառավղից դուրս։ Ստանալով հատուկ իրավունքներ՝ նրանք կկարողանան միանալ դեվայսին, փոխել օպերացիոն համակարգի կարգավորումները ու վարակել ծրագիրը որևէ վիրուսով։
Հետազոտողները Svakom են ուղարկել բազմաթիվ հաղորդագրություններ «խելացի» վիբրատորի խոցելիության մասին, բայց որեւէ մեկնաբանություն կամ պատասխան չեն ստացել ընկերության ներկայացուցիչներից։

Сотрудники британской компании Pen Test Partners нашли изъян в электронных фаллоимитаторах. В ходе исследований эксперты пришли к выводу, что для взлома «умного» вибратора не надо являться обладателем выдающихся хакерских способностей, передает Oane
Устройство компании Svakom Smile Eye с самого начало функционирует как точка доступа. Чтобы идентифицировать сеть, вибраторы получают одинаковые для всех название Slime Eye. Стандартный пароль весьма простой и представляет из себя лишь набор одних и тех же цифр – 8888888. Так что если кто-нибудь подключится к Wi-Fi, через который ведется трансляция, он вполне может подобрать нужный код и перехватить контроль над интимным стримом. А продвинутые взломщики могут завладеть видеозаписями и фотографиями владельца вибратора.
По заявлению экспертов, хакеры вполне могут взломать прошивку устройства даже вне диапазона подключения к интернету. Завладев специальными правами, у них появится возможность подключиться к девайсу, менять настройки операционной системы и заразить программу вирусом.
Исследователи отправили в Svakom множество сообщений об уязвимости «умного» вибратора, но никаких комментариев и ответов от представителей компании они не дождались.