ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ «ՀայՏեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի համատեղ նախաձեռնությամբ, ապրիլի 13-ին «ՀայՏեք» կենտրոնում Softline Armenia ընկերությունը կազմակերպել էր կիբեռանվտանգության խնդիրների քննարկմանը նվիրված գիտաժողով:
Հայաստանի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը մասնակցել են տարբեր գերատեսչությունների, ՏՏ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բլոգերներ: Գիտաժողովի ժամանակ ոլորտի միջազգային առաջատարներից Checkpoint Software ընկերությունը ներկայացրել է այն նորարարական լուծումները, որոնք այսօր կիրառվում են կիվեռանվտանգության ոլորտում:
Սա ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ «ՀայՏեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի համատեղ նախաձեռնությամբ իրականացվող երկրորդ նմանատիպ գիտաժողովն է: ՏՏ ոլորտին նվիրված  նմանատիպ հանդիպում-քննարկումների նպատակն է հնարավորություն ընձեռել ոլորտի մասնագետներին ծանոթանալ միջազգային լավագույն փորձին եւ տեղեկացված լինել ՏՏ ոլորտի, կիբեռանվտանգության ժամանակակից լուծումներին ու մոտեցումներին։
Checkpoint Software ընկերությունը հիմնադրվել է 1993 թ. եւ առաջինն է ՏՏ անվտանգության ոլորտում կիրառել FireWall-1, ինչպես նաեւ սեփական արտադրության State ful inspection համակարգերը:

По инициативе Министерства обороны Армении и Центра кибербезопасности «АйТек» компания «Softline Armenia» организовала  в центре «АйТек» 13 апреля конференцию, на которой были обсуждены задачи кибербезопасности.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны Армении, во встрече приняли участие  представители разных ведомств, ИТ-организаций, блогеры. В ходе конференции одна из ведущих международных компаний «Checkpoint Software» представила те инновационные решения, которые сегодня применяются в сфере кибербезопасности.
Отметим, что это вторая подобная конференция, организованная по инициативе Министерства обороны Армении и Центра кибербезопасности «АйТек». Цель подобных встреч-обсуждений – дать возможность специалистам сферы ознакомиться с наилучшим международным опытом и быть в курсе современных решений и подходов по кибербезопасности.