Հայաստանի ԿԸՀ-ն հաստատել է քվեաթերթիկի նմուշը Երեւանի ավագանու ընտրությունների համար։ Այդ մասին որոշումը կայացվել է մայիսի 4-ին ԿԸՀ-ի նիստի ժամանակ։
Ավագանու ընտրություններին, ի տարբերություն խորհրդարանական ընտրությունների, քվեաթերթիկը առաջվա պես մեկն է լինելու (խորհրդարանական ընտրություններին յուրաքանչյուր կուսակցության կամ քաղաքական ուժի մեկական քվեաթերթիկ էր հասնում)։
Քվեաթերթիկում նշված է լինելու յուրաքանչյուր ուժից առաջադրված թեկնածուների առաջին եռյակը։ Այս անգամ քվեաթերթիկը կլինի ծրարի չափով, այնպես որ այն ծալելու կարիք չի լինի։
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունները կանցնեն մայիսի 14-ժին։ Ընտրություններին մասնակցում են ՀՀԿ-ն, «Ելք» դաշինքը ու «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը։

Центризбирком Армении утвердил образец бюллетеня для выборов Совета старейшин Еревана. Решение об этом было принято на заседании ЦИК 4 мая.
На выборах местного самоуправления, в отличие от парламентских, бюллетень по-прежнему один (на парламентских – по одному на каждую партию или политическую силу).
В бюллетене будет указана первая тройка кандидатов от каждой силы. В этот раз его сделают по размеру конверта, поэтому складывать его будет не нужно.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 14 мая. В выборах участвуют правящая Республиканская партия Армении, блок «Выход» и партия «Страна абрикоса».