Ադրբեջանական կողմի գնդակոծության հետեւանքով վիրավորված «Շանթ» հեռուստաընկերության օպերատոր Դավիթ Աթոյանը Ստեփանակերտ է տեղափոխվել։
NEWS.am-ի թղթակցին հեռուստաընկերությունում հայտնեցին, որ Դավիթ Աթոյանը վերջույթների բավական լուրջ վիրավորում է ստացել։ Ամենայն հավանականությամբ, տուժածը Երեւան կտեղափոխվի։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ադրբեջանական կողմի գնդակոծության հետեւանքով վիրավորվել է հայկական «Շանթ» հեռուստաընկերության օպերատորը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել մայիսի 10-ին ժամը 18։00-ի սահմաններում՝ Ադրբեջանի եւ Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ։ Դրա հետեւանքով տուժել է «Դիրքերում» հաղորդման օպերատոր Դավիթ Աթոյանը։

Раненный в результате обстрела с азербайджанской стороны оператор телекомпании «Шант» Давид Атоян доставлен в Степанакерт.
Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am в телекомпании, Давид Атоян получил достаточно серьезные ранения конечностей. Состояние раненного стабильное. По всей видимости, пострадавший будет перевезен в Ереван.
Ранее сообщалось о том, что в результате обстрела с азербайджанской стороны ранен оператор армянской телекомпании «Шант». Инцидент произошел около 18 часов 10 мая на северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана и Нагорно-Карабахской Республики. В результате обстрела пострадал оператор программы «На позициях» Давид Атоян.