Ադրբեջանում դատարանի որոշմամբ արգելափակվել են ընդդիմադիր կայքերը։
haqqin.az-ի փոխանցմամբ, Սաբաիլի շրջանային դատարանում ավարտվել է Տրանսպորտի, կապի ու բարձր տեխնոլոգիաների հայցով դատավարությունը, որով պահանջվում էր արգելափակել «Ազադլըգ» թերթի ու ռադիոյի, «Տուրան» հեռուստաալիքի, «Ազերբաջան սաաթի» հեռուստահաղորդման ու «Մեյդան ՏՎ» մեդիառեսուրսի ինտերնետային կայքերը։
Որոշում է կայացվել արգելափակել այդ կայքերը։ Տրանսպորտի, կապի ու բարձր տեխնոլոգիաների նախարարության հայցում ասվում է, որ մարտի 27-ին նախարարությունը նամակ է ստացել գլխավոր դատախազ Զակիր Գարալովի ստորագրությամբ։
Նամակում ասվում էր, որ վերոնշյալ կայքերը տարածում են նյութեր, որոնք երկրի սահմանադրական կարգերի բռնի փոփոխության, կրոնական խմբավորումների օգտին քարոզման ու այլ ապակառուցողական գործողությունների կոչեր են անում։

Opposition websites have been blocked in Azerbaijan upon a court order.
The legal lawsuit launched by the Azerbaijani Ministry of Transport, Communications and High Technologies in Sabail District Court has ended, haqqin.az reports. The Ministry demanded that the websites of Azadliq newspaper and radio, Turan TV channel, Azərbaycan Saatı TV program and Meydan TV media resource be closed.
Decision was adopted on blocking these websites. According to the claim of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, on March 27 the Ministry received a letter with the signature of Prosecutor General Zakir Garalov.
The letter said that the aforementioned websites disseminate materials calling for forced change of the constitutional order of the country, propaganda of religious groups and other destructive actions.