Ադրբեջանում դատարանի որոշմամբ արգելափակվել են ընդդիմադիր կայքերը։
haqqin.az-ի փոխանցմամբ, Սաբաիլի շրջանային դատարանում ավարտվել է Տրանսպորտի, կապի ու բարձր տեխնոլոգիաների հայցով դատավարությունը, որով պահանջվում էր արգելափակել «Ազադլըգ» թերթի ու ռադիոյի, «Տուրան» հեռուստաալիքի, «Ազերբաջան սաաթի» հեռուստահաղորդման ու «Մեյդան ՏՎ» մեդիառեսուրսի ինտերնետային կայքերը։
Որոշում է կայացվել արգելափակել այդ կայքերը։ Տրանսպորտի, կապի ու բարձր տեխնոլոգիաների նախարարության հայցում ասվում է, որ մարտի 27-ին նախարարությունը նամակ է ստացել գլխավոր դատախազ Զակիր Գարալովի ստորագրությամբ։
Նամակում ասվում էր, որ վերոնշյալ կայքերը տարածում են նյութեր, որոնք երկրի սահմանադրական կարգերի բռնի փոփոխության, կրոնական խմբավորումների օգտին քարոզման ու այլ ապակառուցողական գործողությունների կոչեր են անում։

В Азербайджане по решению суда заблокированы оппозиционные сайты.
Как сообщает haqqin.az, в Сабаильском районном суде завершился судебный процесс по иску Министерства транспорта, связи и высоких технологий, в котором требовалось заблокировать интернет-сайты газеты и радио «Азадлыг», телеканала «Туран», телепередачи «Азербайджан сааты» и медиаресурса «Мейдан ТВ».
Принято решение о блокировании этих сайтов. В обращении Министерства транспорта, связи и высоких технологий в суд говорится, что 27 марта в министерство поступило письмо за подписью генерального прокурора Закира Гаралова.
В письме говорилось, что вышеперечисленные сайты распространяют материалы, призывающие к насильственной смене конституционного строя страны, пропаганде религиозных групп и другим деструктивным действиям.