Սենատոր Ջոն Մաքքեյնը կարծում է, թե ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը «օվալաձեւ աշխատասենյակում ոչինչ չունի անելու»։ Այս մասին նա հայտարարել է Fox News Sunday հաղորդման ժամանակ՝ մեկնաբանելով օրեր առաջ Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Լավրովի եւ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը։
Մաքքեյնը ՌԴ ԱԳ նախարարին անվանել է «հանցագործի ու մարդասպանի խամաճիկ», ինչպես նաեւ Վլադիմիր Պուտինի «քարոզիչ եւ մանկլավիկ»։ ՌԴ նախագահին ԱՄՆ սենատորը մեղադրել է «ռուսական բարձր ճշգրտության զենքը Հալեպի հիվանդանոցներին հարվածելու նպատակով կիրառելու» մեջ։
Մաքքեյնը նաեւ ցանկանում է Մոսկվայի դեմ նոր պատժամիջոցներ սահմանել՝ ԱՄՆ-ի ընտրություններում «միջամտելու» համար։ Սակայն Կրեմլի մեղքի ապացույցներ ոչ նա, ոչ իր գործընկերները դեռ չեն ներկայացրել։

Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has no business in the Oval Office, US senator John McCain told Fox News Sunday, Lavrov and Donald Trump's recent meeting in Washington.
McCain called the Russian minister “a propagandist” and “a stooge of a thug and a murderer” Vladimir Putin. The American senator accused the Russian president of using Russian precision weapons to strike the hospitals of Aleppo.
Also, McCain wants to impose new sanctions against Moscow because of its interference in the US electoral process. At the same time neither he, nor his colleagues have shown the evidence of Kremlin's guilt.