Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերին, ով Հայաստան է ժամանել քննարկելու Հայաստան-ԵԱՀԿ համագործակցությունը շարունակելու հնարավորություններն ու հեռանկարը:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հյուրին եւ բարձր գնահատել ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Հայաստանի հետ նրա համագործակցությունը:
Գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերն ափսոսանք է հայտնել ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի գործունեության մանդատի կասեցման կապակցությամբ՝ նշելով, որ կազմակերպությունը, այնուհանդերձ, պատրաստակամ է եւ շահագրգիռ շարունակելու հետագա համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Զրուցակիցները երկուստեք գոհունակությամբ են խոսել ԵԱՀԿ գործունեության բոլոր հարթություններում Հայաստանի ներգրավվածության մասին եւ քննարկել փոխգործակցությունն այլ ձեւաչափերով խորացնելու եւ ընդլայնելու հնարավորությունները:
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է եղել նաեւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին:

YEREVAN. - President of Armenia Serzh Sargsyan on Tuesday received OSCE Secretary General Lamberto Zannier, who has arrived in Armenia to discuss the opportunities and prospects for continuing the Armenian-OSCE cooperation.
President Sargsyan welcomed the guest, lauding his cooperation with Armenia as an OSCE Secretary General.
Mr Zannier expressed regret over the suspension of the mandate of the OSCE Office in Yerevan, noting that the organization is nevertheless willing and interested in continuing the further cooperation with Armenia.
The interlocutors expressed satisfaction with the involvement of Armenia in all the platforms of the OSCE activity and discussed the opportunities for deepening and expanding the cooperation in other formats.
During the meeting, reference was also made to the settlement of the Nagorno-Karabakh issue within the framework of the OSCE Minsk Group.