Loft նորարարական կենտոնում կայացավ երկրորդ ամենամյա Digithon Beeline Հայաստան-2017 թվային մարաթոնի պաշտոնական փակման արարողությունը: Digithon–ի շրջանակում Beeline-ի տարբեր մասնաճյուղերի աշխատակիցները ստեղծում էին նորարարական թվային ծառայությունների նախատիպեր:
Հայտնի Hackathon–ի նման, Digithon միջոցառումը տեւել է 24 ժամ, որի ընթացքում ընկերության աշխատակիցներից կազմված հինգ թիմ մրցեց, որպեսզի ստեղծեն նորարար հավելվածներ եւ ծառայություններ բիզնեսի եւ հաճախորդների համար։ Հաղթող ճանաչվեց Digital Pirates թիմը, որը ներկայացրեց Bottle letter:
«Հանդիսանալով պատասխանատու գործատու եւ թվային ընկերություն, որը մշտապես աջակցում է նորարարական ծրագրերի իրականացմանը Beeline-ն երկրորդ տարին անընդմեջ անց է կացնում Digithon–ը: Սա թվային մարաթոն է աշխատակիցների շրջանում, որը նպատակ ունի ներգրավել նրանցից առավել ակտիվներին բիզնեսի եւ հաճախորդների համար նորարարական հավելվածների, ծառայությունների եւ ծրագրերի մշակման գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու համար։ Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Beeline աշխատակիցները քաջատեղյակ են շուկայի եւ տեխնոլոգիաների զարգացմանն ուղղված հաճախորդների պահանջներին եւ ցանկություններին, նրանք հավաքվելով թիմերում համատեղ ուժերով կստեղծեն եւ կառաջարկեն այնպիսի թվային լուծումներ, որոնք կդարձնեն մեր ծառայություններն էլ ավելի նորարար, պարզ եւ հարմար մեր հաճախորդների համար», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
<Այս նորարար միջոցառման շրջանակում մեր աշխատակիցներն արդեն երկրորդ տարին է, ինչ Hackathon–ի նման գեներացնում են նոր եւ վառ գաղափարներ: Digithon–ի ընթացքում մշակելով նախատիպ մենք ստեղծում ենք նոր առաջարկ մեր այսօրվա եւ վաղվա հաճախորդի համար: Նորարար եւ ստեղծագործական մթնոլորտն ազդակներ եւ Էներգիա է հաղորդում մեր աշխատակիցներին հետագա կերտման եւ արարման համար՝ ի շահ մեր հաճախորդների»,– նշեց Հայաստանում Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը։
Նշենք, որ Digithon–ի մոդերատորներ եւ հանձնաժողովի անդամներ են հանդիսանում ընկերության ղեկավարությունը եւ անկախ փորձագետ՝ Earlyone ստարտափի հիմնադիր Գեւորգ Սաֆարյանը: Հաղթող թիմը կներկայացնի Հայաստանը միջկորպորատիվ Եվրասիական Digithon-ում, որը տեղի կունենա 2017 Հայաստանում՝ նախորդ տարվա Եվրասիկան Digithon-ի հաղթանակած երկրում:

В инновационном центре Loft состоялось официальное закрытие второго ежегодного диджитал-марафона Digithon Beeline Armenia-2017. В рамках Digithon-а сотрудники различных подразделений Beeline разрабатывали прототипы инновационных цифровых продуктов и услуг.
Как сообщает пресс-служба компании, по аналогии с известным Hackathon-ом, мероприятие продлилось сутки, в течение которых пять команд из сотрудников компании соревновались в создании значимых для бизнеса и клиентов инновационных приложений и сервисов. Победителем стала команда Digital Pirates, представившая проект Bottle letter.
«Как ответственный работодатель и компания, которая поддерживает инновации и стремится к ним, Beeline, второй год подряд, организует Digithon – цифровой марафон для сотрудников, чтобы привлечь самых активных из них в разработку инновационных приложений, сервисов и проектов для клиентов и бизнеса. Обладая огромным багажом знаний о потребностях и пожеланиях клиентов, развитии рынка и технологий, наши сотрудники собираются в команды и совместными силами создают реальные прототипы приложений продуктов и услуг, которые помогут сделать наш сервис инновационнее, а, следовательно, проще и удобнее для наших абонентов», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что в качестве жюри и модераторов Digithon выступают топ-менеджеры Компании, и внешний независимый эксперт, которым в этом году являeется Геворг Сафарян – учередитель стартапа Earlyone. Команда-победитель локального Digithon-а будет представлять страну на внутрикорпоративном Евразийском Digithon-е, который состоится в июле 2017 года в Армении - стране-победительнице прошлогоднего Евразийского Digithon-a.