Հայաստանի եւ Վրաստանի ազգային արխիվների միջեւ համագործակցության հարցերն են քննարկվել Թբիլիսիում  Վրաստանի ազգային արխիվի տնօրեն Թեոնա Իաշվիլին եւ նրա հայ գործընկեր Ամատունի Վիրաբյանը:
Հայկական կողմը, մասնավորապես, անհրաժեշտ է համարել վերականգնել 1997թ. ստորագրված պայմանագիրն` արխիվների միջեւ:
Թեոնա Իաշվիլին հյուրերին ծանոթացրել է Վրաստանի ազգային արխիվի նորամուծությունների հետ, որոնք նպատակ են հետապնդում ավելի լավ պաշտպանել փաստաթղթերը, բարելավել ենթակառուցվածքները, սպասարկել բնակչությանը եւ զարգացնել տեղեկատվական տեխնոլոգիաները:
Հայկական պատվիրակության անդամները ծանոթացել են արխիվում պահպանվող փաստաթղթերի հետ, որոնք վերաբերել են հայ-վրացական հարաբերություններին եւ Հայաստանին:

Вопросы сотрудничества между Национальными архивами Армении и Грузии обсудили в Тбилиси генеральный директор Национального архива Грузии Теона Иашвили и ее армянский коллега Аматуни Вирабян.
Армянская сторона, в частности, посчитала необходимым возобновление договора между архивами Грузии и Армении, который был заключен в 1997 году.
Теона Иашвили ознакомила гостей с нововведениями в Национальном архиве Грузии, которые преследуют цель лучшей защиты документов, улучшения инфраструктуры, обслуживания населения и развития информационных технологий.
Члены армянской делегации ознакомились с хранящимися в Национальном архиве Грузии документами, касающимися грузино-армянских отношений и Армении. Среди документов - церковные записи, фотографии, афиши, фонозаписи и переписка между общественными деятелями двух стран.