Հայաստանի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը նոյեմբերի 29-ին հանդիպել է Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիի հետ:
ՀԱԿ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ներքին քաղաքական իրավիճակը, քաղբանտարկյալների ազատ արձակման, ինչպես նաեւ ժողովրդավարության վիճակին առնչվող այլ խնդիրներ:
Անդրադարձ է եղել նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման, Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների հեռանկարներին:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Ռաուլ դե Լուցենբերգերը, Հայ Ազգային Կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչներ Դավիթ Շահնազարյանը եւ Ավետիս Ավագյանը:

Armenia’s first President Levon Ter-Petrosyan held a meeting Nov. 29 with EU Special Representative for the South Caucasus Peter Semneby.
The press service of the Armenian National Congress (ANC) informed NEWS.am that the sides discussed the political situation in Armenia, release of political prisoners and issues of democracy.
The sides also discussed Armenian-Turkish relations, Nagorno-Karabakh peace process and prospects of Armenia-Turkey relations.
Head of the EU delegation to Armenia Raul de Luzenberger, ANC Board members David Shahnazaryan and Avetis Avagyan.