Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ հունիսի 30-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Մեծարգո Սերժ Ազատի, Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ձեր ողջ կյանքի ընթացքում Դուք անմնացորդ ծառայել եւ ծառայում եք հայոց անկախ պետականության կայացման ու զարգացման, հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման ու բարգավաճման, հարազատ ժողովրդի նվիրական իղձերի իրականացման սուրբ գործին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR), Bako Sahakyan, on Friday sent a congratulatory letter to President of Armenia Serzh Sargsyan in connection with his birthday.
“Your Excellency, Mr. President,
“On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and myself personally, I extend my cordial congratulations to you on your birthday anniversary.
“Throughout your lifetime you have been devotedly serving to the sacred mission of founding and developing the independent Armenian statehood, strengthening the defense capabilities of the two Armenian republics and their prosperity, realizing the cherished aspirations of the native people.
“I once again congratulate you on your birthday anniversary, and wish peace, good health, and all the best to you, all your relatives and friends,” the NKR President’s letter reads.