ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ու նրա վարչակազմը խոստովանում են, որ Իրանն իրականացնում է 2015 թվականի «միջուկային համաձայնագիրը», փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Սպիտակ տան ներկայացուցիչը լրագրողներին հայտնել է, որ համաձայնագրի իրագործման եռամսյակային հաշվետվությունը, որը պատրաստել է ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնը, ԱՄՆ նախագահի անունից ուղարկվել է կոնգրես։
Երկուշաբթի սպառվել է հերթական հաշվետվության վերջնաժամկետը։ Նախագահը պարտավոր է կոնգրեսին իրազեկել համաձայնագրի իրագործման մասին յուրաքանչյուր 90 օրը մեկ։ Նմանօրինակ հաշվետվություն ներկայացվել է նաեւ գարնանը։

US President Donald Trump and his administration told Congress that Iran is complying with the nuclear deal of 2015, RIA Novost reoported.
As a representative of the White House told journalists, the corresponding quarterly report on implementation of the agreement, which was prepared by Secretary of State Rex Tillerson, was sent on behalf of the president to the US Congress.
On Monday, the deadline for the submission of the next report expired. The president is obliged to notify the Congress on implementation of the agreement every 90 days. A similar report was previously presented in the spring.