Աբխազիայի ՊՆ զինամթերքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով տուժածների թիվը հասել է 50-ի։ Այս մասին հայտնում է ՌԲԿ-ն՝ վկայակոչելով Աբխազիայում Ռուսաստանի դեսպանատան մամուլի քարտուղար Տուրալ Ջավադովին։
«Աբխազիայի ԱՆ նախնական տեղեկություններով, զինամթերքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով տուժել է 50 մարդ, 27-ը հոսպիտալիզացվել են»,- պարզաբանել է մամուլի քարտուղարը։
Նա հավելել է, որ հոսպիտալիզացվածներից 19-ը ռուսաստանցիներ են։ Չորս տուժածի, այդ թվում մեկ ռուսաստանցու վիճակը «կայուն ծանր է»։

Число пострадавших в результате взрыва на складе боеприпасов Минобороны Абхазии в Гудаутском районе возросло до 50 человек. Об этом сообщает РБК со ссылкой на пресс-секретаря посольства России в Абхазии Турала Джавадова.
«По предварительной информации Министерства здравоохранения Республики Абхазия, в результате взрыва боеприпасов на складе Министерства обороны пострадали 50 человек. 27 человек госпитализированы», — уточнил пресс-секретарь.
Он добавил, что среди госпитализированных 19 россиян. Состояние четырех человек «стабильно тяжелое», среди них один россиянин.