Արցախի ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր՝ օգոստոսի 12-ին ընդունել է Պորտուգալիայի խորհրդարանի պատգամավոր, Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության անդամ Ռուբինա Բերարդոյին։ Այս մաիսն NEWS.am-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Կարեն Միրզոյանը ողջունել է Ռուբինա Բերարդոյի այցը Արցախ եւ հույս հայտնել, որ այն թույլ կտա լավագույնս ծանոթանալ Արցախի իրողություններին եւ երկրում տեղի ունեցող զարգացումներին։
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, անդրադարձել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության միջազգային ճանաչման եւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներում առաջընթաց արձանագրելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Կողմերը քննարկել են նաեւ երկու երկրների միջեւ գործնական կապեր հաստատելու հնարավորությունները։ Այս կապակցությամբ Կարեն Միրզոյանը նշել է, որ Արցախի եւ տարբեր երկրների միջեւ համագործակցության ընդլայնումը կարեւոր ներդրում է տարածաշրջանում կայունության ապահովման համար։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ Հայաստանի Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ու ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մելիքյանը:

STEPANAKERT. – Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) Foreign Minister Karen Mirzoyan on Saturday received Rubina Berardo, Member of Portuguese Parliament from Social-Democratic Party.
Armenian News-NEWS.am has learned the above-said from the press service of the NKR Ministry of Foreign Affairs.
The Foreign Minister welcomed Berardo’s visit to Artsakh, and expressed the hope that this will be a good opportunity to fully understand the current realities and the developments taking place in Nagorno-Karabakh.
During the meeting, Mirzoyan presented Artsakh’s foreign policy priorities, and touched upon the activities aimed at achieving progress in the processes of international recognition of the NKR and pacific settlement of its conflict with Azerbaijan.
Also, the interlocutors discussed the avenues for establishing practical ties between the two countries. In this regard, Karen Mirzoyan noted that expanding cooperation between Artsakh and a variety of countries will contribute to regional stability.