Օգոստոսի 16-ին ժամը 17:30-ի դրությամբ հաջողվել է մարել մնացած 2.5 կմ պարագծում շարունակվող հրդեհի հիմնական օջախները: Ներկա պահին արգելոցում իրականացվում են հետմարման աշխատանքներ:
ՌԴ ԱԻՆ «ԻԼ-76» ինքնաթիռը շարունակում է օդային հրդեհաշիջման աշխատանքները՝ ստեղծելով անվտանգության գոտիներ եւ խոնավ միջավայր՝ օջախների կրկնակի բռնկումը բացառելու նպատակով:
Այս պահին Խոսրովի արգելոցի տարածքում անձրեւ չի տեղում, ՀՀ ԱԻՆ Հիդրոօդերեւութաբանության եւ մթնոլորտային երեւույթների վրա ակտիվ ներգործության ծառայության տվյալներով՝ անձրեւը սպասվում է ժամը 19:00-ից հետո:
Ինքնաթիռի հետագա թռիչքների եւ լայնածավալ աշխատանքների իրականացման վերաբերյալ որոշումը կկայացվի վաղն առավոտյան՝ հետախուզական տվյալների ուսումնասիրության արդյունքում:

YEREVAN. - The remaining 2.5 km perimeter of main bodies of ongoing fire in Armenia’s Khosrov Forest State Reserve was put out as of 5:30 on Wednesday.
Currently post-extinguishing activities are being carried out.
Il-76 waterbomber plane of the Russian Ministry of Emergency Situations is continuing the firefighting activities, creating security zones and humid environment to rule out the repeated flaring up of the bodies of fire.
Currently, it is not raining in the reserve. According to the data of the Armenian State Hydrometeorological and Monitoring Service, rain is expected after 7:00 pm.
The decision on the further flights of the plane and large-scale work will be taken on Thursday morning as a result of studying the reconnaissance results.