Twitter Inc ընկերության  շուկայական արժեքը կնվազի 2 մլրդ դոլարով, եթե ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դադարի օգտվել իր Twitter-ից։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը։
Գործակալությունը վկայակոչում է Monness Crespi Hardt & Co ընկերության վերլուծաբան Ջեյմս Կակմակի տվյալները։
Կակմակի խոսքով՝ չկա ավելի լավ անվճար գովազդ, նշելով, որ եթե Թրամփը դադարի հրապարակել թվիթներ, դրանից ծառայության օգտատերերի թիվը չի նվազի, սակայն  կնվազի ընկերության ոչ նյութական ակտիվների արժեքը։
Թրամփը Twitter-ում գրանցվել է 2009-ին, ու այդ ժամանակվանից ավելի քան 35 հազար թվիթ է հրապարակել, նա ավելի քան 36 մլն բաժանորդ ունի։

Компания Twitter Inc. потеряет $2 млрд рыночной стоимости, если президент США Дональд Трамп перестанет пользоваться своим Twitter-аккаунтом. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на Bloomberg.
Агентство ссылается на данные аналитика компании Monness Crespi Hardt & Co. Джеймса Какмака.
По словам Какмака, нет лучшей бесплатной рекламы, отметив, что, если Трамп перестанет публиковать твиты, это не повлечет отток пользователей сервиса, однако стоимость нематериальных активов компании снизится.
Трамп завел аккаунт в Twitter в 2009 году, с тех пор он написал более 35 тыс. твитов, у него более 36 млн подписчиков.