Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը օգոստոսի 28-ից 30-ը կայցելի Հայաստան, հաղորդում է ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությունը:
Այցի ընթացքում Յուրի Խաչատուրովը հանդիպումներ կունենա երկրի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի եւ խորհրդարանական ղեկավարության հետ:
Աշնանը Մինսկում անցկացվելիք ՀԱՊԿ գագաթաժողովին ընդառաջ Խաչատուրովը նախատեսում է այցելել կազմակերպության անդամ պետություններ՝ քննարկելու մի շարք այցեր, եւ Երեւան կատարելիք այցը իրականացվում է այդ այցելությունների շրջանակում:

Collective Security Treaty Organization (CSTO) Secretary General Yuri Khachaturov will visit Armenia, from Monday to Wednesday, reported the CSTO press service.
In capital city Yerevan, Khachaturov will meet with President Serzh Sargsyan, Foreign Minister Edward Nalbandian, Defense Minister Vigen Sargsyan, and the Armenian parliamentary leadership.
Yuri Khachaturov is visiting the CSTO member countries to discuss several matters ahead of this organization’s summit to be convened in fall in Minsk, the capital city of Belarus.