iOS 11 նախաթողարկային տարբերակում անկախ մշակողները գտել են նոր մանրամասներ iPhone-ի մասին, հայտնում է 9to5mac-ը։
Դատելով տեղեկություններից՝ Apple –ը կներկայացնի սմարթֆոնների երեք մոդելներ՝ iPhone 8, 8 Plus ու X-ը։ Առաջին երկու սարքերը շատ չեն տարբերվելու iPhone 7 –ից՝ դրանք կունենան նոր «երկաթ», ապակու կորպուս ու անլար լիցքավորման հնարավորություն։
Երրորդ մոդելը՝ iPhone X-ը, կունենա նոր դիզայն՝ անշրջանակ 5․8 դյույմանոց OLED-դիսփլեյներով։ Սմարթֆոնը կզրկվի մատնահետքերի սկաներով Home կոճակից, փոխարենը կստանա դեմքի սկաներ։ Դրա օգնությամբ հնարավոր կլինի վճարում կատարել Apple Pay –ի միջոցով ու արգելափակել սարքավորումը։
Բացի այդ՝ հեռախոսներն ունեն վեց միջուկով Apple A11 պրոցեսոր՝ բարձր էներգաարդյունավետությամբ։ Դրանք նաեւ կունենան 4К-տեսաձայնագրության աջակցությունը՝ 60 fps կադրերի հաճախությամբ ու FullHD-վիդեո՝ 240 fps հաճախությամբ։
Նոր iPhone –ներից բացի՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ծրագրվում է Apple Watch նոր ժամացույցների, Apple TV-ի ու HDR-ի շնորհանդես, նաեւ iOS 11-ի մասին ավելի մանրակրկիտ տեղեկատվությունների ներկայացում։

В предрелизной версии iOS 11 независимые разработчики нашли новые подробности об iPhone, сообщает Lenta  со ссылкой на  9to5mac.
Судя по информации в прошивке, Apple представит три модели смартфонов: iPhone 8, 8 Plus и X. Первые два устройства не будут сильно отличаться от iPhone 7 — они получат новое «железо», корпус из стекла и беспроводную зарядку.
У третьей модели — iPhone X — будет новый дизайн с безрамочным 5,8-дюймовым OLED-дисплеем. Смартфон лишится кнопки Home со сканером отпечатков пальцев, а взамен получит сканер лица. С его помощью можно будет совершать платежи через Apple Pay и разблокировать устройство.
Помимо этого, у телефонов будет шестиядерный процессор Apple A11 с повышенной энергоэффективностью. Также они получат поддержку записи 4К-видео с частотой кадров 60 fps и FullHD-видео с 240 fps.
Кроме новых iPhone, на пресс-конференции планируется презентация новых часов Apple Watch с LTE-модулем, Apple TV с поддержкой 4К и HDR, а также более подробный рассказ об iOS 11.