Ոստիկանությունը Լոնդոնի մետրոյում պայթյունը ահաբեկչություն է դիտարկում, սակայն հետաքննությունը դեռ ընթացքի մեջ է։ Այս մասին ասված է Լոնդոնի ոստիկանության միկրոբլոգում հայտնված հաղորդագրության մեջ։
Ոստիկանությունը լոնդոնցիներին կոչ է արել զգոն լինել եւ հայտնել տարօրինակ վարքագծով մարդկանց մասին։ Ոստիկանության ներկայացուցիչ Նեյլ Բասուն հայտնել է, որ կա մի քանի տուժած, սակայն նրանց թիվը դեռ հստակ չի հաղորդվում։
Ականատեսները հայտնում են, որ պայթյունը խուճապ է առաջ բերել։ Մարդիկ սկսել են արագ դուրս վազել մետրոյից։ Ավելի ուշ համացանցում հայտնվել էր այն դույլի լուսանկարը, որի մեջ պայթել էր փաթեթը։

Полиция рассматривает взрыв в лондонском метро как террористический акт, однако расследование продолжается. Об этом говорится в сообщении, размещенном в микроблоге полиции Лондона.
Полиция также призвала лондонцев соблюдать бдительность и сообщать о странном поведении. Представитель полиции Нейл Басу заявил о нескольких пострадавших. Однако, точного числа пока не сообщается.
Очевидцы отмечают, что взрыв вызвал настоящую панику. Люди начали быстро выбегать из метро. Позже в сети попала фотография белого пластикового ведра, в котором взорвался пакет.