Թրամփի հայտարարությունը ցույց տվեց Միացյալ Նահանգների իրական դեմքը։
ԱՄՆ-ն «շատ ցավոտ» պատասխան կստանա Իրանից: Այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Ալի Ջաֆարին՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ելույթը ՄԱԿ Գլխավոր Ասամբլեայում, հաղորդում է Tasnim- ը:
Նրա խոսքով՝ Թրամփի հայտարարությունը ցույց տվեց Միացյալ Նահանգների իրական դեմքը: Նա նշել է, որ Թրամփը նոր բան չի ասել։ «Նորությունը միայն այն է, որ ԱՄՆ-ն աշխարհին ցույց տվեց իր իրական դեմքը», - ասել է նա՝ ավելացնելով, որ այսօր աշխարհը կարող է տեսնել «ԱՄՆ-ի այն կերպարը, որն Իրանը փորձում էր բացահայտել տարիների ընթացքում»:
Մոհամմադ Ալի Ջաֆարին ՄԱԿ Գլխավոր Ասամբլեայի իր ելույթում դիմել է Նյու Յորքում գտնվող Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ կոչ անելով «ցուցադրել ուժեղ, հեղափոխական եւ բաց դիրքորոշում »:
Նա նշել է, որ առաջիկա ամիսներին Թեհրանի գործողությունների եւ որոշումների առնչությամբ ԱՄՆ-ն «շատ ցավ» պատասխան կստանա Իրանից:

США получат «очень болезненный» ответ от Ирана. Об этом заявил командующий Корпуса стражей исламской революции, генерал-майор Мохаммад Али Джафари, комментируя выступление президента США Дональда Трампа в Генассамблее ООН, передает Tasnim.
По его словам, заявление Трампа показало истинное лицо США. Он отметил, что в словах Трампа нет ничего нового. «Новым является то, что США показали свое истинное лицо миру», - сказал он, добавив, что сегодня мир может увидеть «тот образ США, который Иран пытался раскрыть на протяжении многих лет». Мохаммад Али Джафари обратился к президентк ИРИ Хасану Роухани, который находится в Нью-Йорке, с призывом «продемонстрировать сильную, революционную и открытую позицию» в своем выступлении в Генассамблее ООН.
Он отметил, что в связи с действиями и решениям, которые примет Тегеран в ближайшие месяцы, США получат «очень болезненный» ответ от Ирана.