ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինին եւ Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկեւիչին, ովքեր Երեւան են ժամանել Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Բելառուսի քննչական կոմիտեների համատեղ կոլեգիայի նիստին մասնակցելու նպատակով:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ նախագահը ողջունել է հյուրերին եւ կարեւորել իրավապահ մարմինների միջեւ սերտ եւ ամենօրյա համագործակցությունը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանը խրախուսում է տարբեր ոլորտներում գործընկեր երկրների պետական կառույցների միջեւ մասնագիտական սերտ շփումներն ու փորձի փոխանակումը՝ նկատի առնելով, որ արագ փոփոխվող աշխարհում նոր տեխնոլոգիաներ եւ հնարավորություններ են ի հայտ գալիս, որոնք նպաստում են առավել արդյունավետ լուծումներ գտնելուն եւ աշխատանքի կատարելագործմանը: Նախագահ Սարգսյանը համատեղ նիստի ձեւաչափը փոխգործակցության լավ հարթակ է համարել եւ հաջողություններ մաղթել կոլեգիայի աշխատանքներին:
Հյուրերը շնորհակալություն են հայտնել նիստը Երեւանում բարձր մակարդակով անցկացնելու համար եւ գոհունակությամբ խոսել համատեղ աշխատանքի արդյունքների մասին: Ռուսաստանի եւ Բելառուսի քննչական կոմիտեների նախագահները կարեւորել են նիստի շրջանակներում ստորագրված փոխըմբռնման հուշագիրը, որը նախատեսում է խրախուսել համագործակցությունը ու համատեղ կարեւորություն ունեցող մի շարք ուղղություններով փորձի փոխանակում իրականացնել:

YEREVAN. – President Serzh Sargsyan of Armenia on Wednesday received chairman Alexander Bastrykin of the Investigative Committee of Russia, and chairman Ivan Noskevich of the Investigative Committee of Belarus, who have arrived in Armenia to attend the meeting of the joint board of the investigative committees of the three countries.
The President underscored close cooperation between law enforcement agencies, and stressed that Armenia encourages professional close contacts and exchange of knowhow between the state-run institutions of partner countries, press office of the President informed Armenian News-NEWS.am. Also, Sargsyan wished success to the activities of the abovementioned board.
The guests, for their part, thanked for having the board meeting held at a high level in Armenia’s capital city of Yerevan, and spoke with satisfaction about the results of joint work. Also, the heads of the Russian and the Belarusian investigative committees underscored the memorandum of understanding that was signed within the framework of the above-said board meeting, and which envisions to promote cooperation and exchange knowhow in several directions of joint importance.