Հայաստանն ու Ռուսաստանը պատրաստվում են Ռուսաստանում հայկական մշակույթի օրեր անցկացնել նոյեմբերին։ Այս մասին հոկտեմբերի 24-ին՝ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպման ժամանակ, ասել է ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը։
ՀՀ վարչապետի խոսքով՝ կողմերը աճի հսկայական հնարավորություններ են արձանագրել, քննարկել են համատեղ ներդրումային եւ համագործակցության խորացման այլ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները։
ՌԴ վարչապետը նշել է, որ Ռուսաստանը մնում է Հայաստանի արտաքին տնտեսական գլխավոր գործընկերը։ Երկկողմ ապրանքաշրջանառությունն աճել է եւ՛ 2016-ին, ե՛ւ 2017-ի սկզբից։
«Մեր բոլոր համատեղ ձեռնարկություններն աշխատում են բոլոր ոլորտներում՝ բարձր տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, շինարարություն, հեռահաղորդակցություն։ Մենք ապագայի պլաններ ենք կազմել։
Զարգանում է համագործակցությունը նաեւ հումանիտար ոլորտում։ Մենք պատրաստվում ենք Ռուսաստանում հայկական մշակույթի օրեր անցկացնել նոյեմբերին։ Կան նաեւ մի շարք նոր նախագծեր»,– ասել է Մեդվեդեւը։

Армения и Россия готовятся к проведению Дней армянской культуры в России в ноябре. Об этом заявил 24 октября в Ереване премьер-министр России Дмитрий Медведев на совместном брифинге с армянским коллегой Кареном Карапетяном в Правительстве Армении.
По словам главы Правительства Армении, стороны зафиксировали огромные возможности роста, обсудили возможности реализации совместных инвестиционных и иных проектов по углублению сотрудничества.
Как отметил премьер-министр РФ, Россия остаётся ведущим внешнеэкономическим партнёром Армении. Двусторонний товарооборот рос и в 2016, и с начала 2017 г.
«Все наши совместные предприятия работают во всех сферах. Это и высокие технологии, и энергетика, и строительство, и телекоммуникации. Мы наметили планы и на будущее.
Развивается сотрудничество и в гуманитарной сфере. Мы готовимся к проведению Дней культуры Армении в России в ноябре. Есть и целый ряд новых проектов», - заявил Медведев.