Այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի (ՀՌԱՀ) նիստում հրապարակվեց հեռարձակման մրցույթների արդյունքները:
Ըստ այդմ, «Ա1+»-ը կրկին եթեր վերադառնալու հնարավորություն չստացավ:
Թիվ 11 մրցույթում «Ա1+»-ի եւ «Արմնյուզի» միջեւ կայացած մրցույթում «Արմնյուզի» ներկայացրած փաթեթը հավաքեց 44 միավոր, իսկ «Ա1+»-ն՝ ընդամենը 2 միավոր: Հատկանշական է, որ Հանձնաժողովի 8 անդամներից 7-ը «Ա1+»-ի ներկայացրած փաթեթին 0 միավորներ նշանակեցին եւ միայն «Մեդիամաքսի» տնօրեն Արա Թադեւոսյանը 2 միավոր նշանակեց «Ա1+»-ին: Նա 2 միավոր էր տվել նաեւ «Արմնյուզին»:
Եթերազրկվեց նաեւ Տիգրան Կարապետյանի «ԱԼՄ» հեռուստաընկերությունը: Թիվ 8 մրցույթում «ԱԼՄ»-ի մրցակիցը «Երեւան» հեռուստաընկերությունն էր: Մրցույթի արդյունքում «ԱԼՄ»-ն հավաքեց 32, իսկ «Երեւանը» 40 միավոր: Այս արդյունքների հրապարակումից հետո Տիգրան Կարապետյանը աղմուկով լքեց դահլիճը:
Հիշեցնենք, որ Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կազմում են Գրիգոր Ամալյանը, Ժիրայր Դադասյանը, Սիմավոն Անդրեասյանը, Արմեն Մկրտչյանը, Արա Թադեւոսյանը, Արամ Մելքոնյանը, Հայկ Քոթանյանը եւ Կորյուն Առաքելյանը:
Նշենք, որ բացի վերը նշված 2 մրցույթներից, մնացած 16 մրցույթներում հայտ են ներկայացրել մեկական հեռուստաընկերություններ:

На заседании Национальной комиссии по телевидению и радио 16 декабря были оглашены итоги конкурсов по предоставлению частот. При этом  «А1+» вновь не получила возможности вернуться в эфир.
В конкурсе N11 между «А1+» и «Армньюс» пакет, предъявленный  «Армньюс», набрал 44 балла, пакет «А1+» - всего 2 балла. Примечательно, что 7 из 8 членов Комиссии присудили пакету «А1+» 0, и только один член комиссии, директор агентства «Медиамакс» Ара Тадевосян, оценил конкурсный пакет телекомпании в 2 балла. Столько же балов он присудил «Армньюс».
Лишился эфира также телеканал «АЛМ», принадлежащий Тиграну Карапетяну. В конкурсе N8 соперником «АЛМ» была телекомпания «Ереван». По итогам конкурса «АЛМ» получила 32, а «Ереван» - 40 баллов. После оглашения этих итогов Тигран Карапетян с шумом покинул зал заседаний.
Напомним, что в состав Национальной комиссии по телевидению и радио входят Григор Амалян, Жирайр Дадасян, Симавон Андреасян, Армен Мкртчян, Ара Тадевосян, Арам Мелконян, Айк Котанян и Корюн Аракелян.
Отметим, что кроме вышеупомянутых 2 конкурсов, на  остальные 16 частот  заявку предъявили 16 компаний.