Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին եւ Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկել են Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում եւ Ժնեւում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվել է առաջիկայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

YEREVAN. – Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, who is on a working visit to Moscow, on Tuesday met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti, and Andrew Schofer. The meeting was attended also by Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
The sides exchanged views on the necessary steps towards creating conducive conditions for the advancement of the process of a solely pacific resolution to the Nagorno-Karabakh conflict, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
In addition, the interlocutors conferred on the steps aimed at implementation of the agreements that were reached at the summits in Vienna, Saint Petersburg, and Geneva.
The possibility of organizing a meeting between the FMs of Armenia and Azerbaijan also was discussed at the talk.