Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին եւ Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկել են Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում եւ Ժնեւում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվել է առաջիկայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, находящийся с рабочим визитом в Москве, провел 14 ноября встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Стефаном Висконти и Эндрю Шофером. На встрече также присутствовал личный представитель действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспршик.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе МИД, на встрече состоялся обмен мнениями касательно шагов, необходимых для создания условий, благоприятных для продвижения процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта исключительно мирным путем.
Собеседники обсудили шаги в направлении выполнения договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.