Ազգային ժողովն այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի նախագիծը:
Նախագծին կողմ է քվեարկել 86 պատգամավոր, դեմ քվեարկեց ընդամենը 6 պատգամավոր:
Մինչ քվեարկությունը վարման կարգով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը հիշեցրեց, որ 4 ուսանող այս պահին հացադուլի մեջ, 120 գիտաշխատող միացել է դասադուլին եւ կոչ արեց դեմ քվեարկել օրինագծին:
Նշենք, որ առաջին ընթերցման ժամանակ օրինագծին կողմ էր քվեարկել 89 պատգամավոր, դեմ էր քվեարկել «Ելք» խմբակցության 9 պատգամավորները:
Հիշեցնենք, որ այս նախագծով առաջարկվում է վերացնել տարկետումը, ինչին ուսանողները դեմ են եւ մի քանի օր է՝ դասադուլ են հայտարարել: Դասադուլավորներից 5-ն նոյեմբերի 14-ին առավոտյան հացադուլ են հայտարարել, նրանցից մեկն ավելի ուշ դադարեցրել է հացադուլը առողջական վիճակի վատթարացման պատճառով:

Национальное Собрание Армении 15 ноября приняло во втором чтении законопроект «О воинской службе и статусе военнослужащего».
За него проголосовали 86, против - 6 депутатов. До процедуры голосования депутат от блока «Выход» Арарат Мирзоян напомнил о том, что 4 студентов все еще продолжают голодовку, 120 научных сотрудников присоединились к забастовке и призвал проголосовать против данного законопроекта.
Отметим, что во время голосования в первом чтении «за» проголосовали 89 парламентариев, против – 9 депутатов от блока «Выход».
Напомним, что по законопроекту отменяется отсрочка от армии по учебе, против чего вот уже несколько дней выступают студенты. 5 протестующих молодых людей вчера объявили голодовку.