Ամստերդամում Ուկրաինայի հայերի միության սոցիալական հոլովակը ներկայացվել է KLIK անիմացիայի միջազգային փառատոնին, հաղորդում է Analitikaua.net –ը:
«Շնորհակալություն նորից բարգավաճելու հնարավորության համար: Հայեր» անվանումով հոլովակը նվիրված է Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին: Անդրանիկ Բերբերյանի եւ Անդրեյ Լիդագոսվսկու 2D անիմացիան նռան հատիկի կերպարով է ստեղծված:
Ըստ AnalitikaUA.net-ի՝ «Շնորհակալություն նորից բարգավաճելու հնարավորության համար: Հայեր» անվանումով հոլովակը Ուկրաինայում միանգամից մի քանի փառատոնների ծրագրերում է ընդգրկվել:
Դրանցից են `Ուկրաինայի Molodiya Festival սոցիալական գովազդի փառատոնը, KLIK անիմացիայի միջազգային փառատոնը , Reanimania անիմացիոն կինոյի ամենամյա բաց միջազգային հայկական փառատոնը:
Ինչպես նշել է ուկրաինացի պրոդյուսեր, ռեժիսոր Անդրանիկ Բերբերյանը՝ «Սա ցույց է տալիս, որ աշխարհը ընդունում է մեր նոր հաղորդակցության ուղին եւ պատրաստ է միանալ դրան՝ ավելի մոտենալով հայ ժողովրդին, նրա մշակույթին»:

Социальный ролик Союза армян Украины был представлен на международном фестивале анимации KLIK в Амстердаме, сообщает Analitikaua.net
Ролик «Спасибо за шанс расцвести вновь. Армяне» Союза армян Украины, был приурочен к 102-й годовщине Геноцида армян. Оригинальная по своей форме, 2D-анимация ленты режиссеров Андраника Берберяна и Андрея Лидаговского построена на образе гранатового зерна.
Как сообщили AnalitikaUA.net в САУ, социальный ролик «Спасибо за шанс расцвести вновь. Армяне» Союза армян Украины, вошел в программы сразу нескольких фестивалей.
Среди них – украинский фестиваль социальной рекламы Molodiya Festival, международный фестиваль анимации KLIK, ежегодный открытый международный армянский фестиваль анимационного кино Reanimania. Практически на всех платформах ролик был хорошо принят.
Как отметил украинский продюсер, режиссёр Андраник Берберян. — Это говорит о том, что мир лоялен к нашему новому коммуникационному сообщению и готов присоединиться к нему, становясь таким образом ближе к армянскому народу, пониманию его культуры».