ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատում Հայոց ցեղասպանության հարցով քվեարկությունը կարող է անցկացվել մոտակա 48 ժամվա ընթացքում:
Այս մասին տեղեկացնում է Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախումբը` միեւնույն ժամանակ կոչ անելով զանգահարել ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի համապատասխան ներկայացուցիչներին եւ պահանջել, որ նրանք կողմ քվեարկեն Հայոց Ցեղասպանությունը դատապարտող թիվ 252 բանաձեւի ընդունմանը: Հաղորդում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Հիշեցնենք, որ Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբի գրասենյակը, ինչպես նաեւ շոու-բիզնեսի ամերիկահայ աստղերը վերջերս արշավ էին մեկնարկել, որի ընթացքում կոչ էին անում Ներկայացուցիչների պալատի ներկայիս խոսնակ Նենսի Փելոսիին կազմակերպել Ցեղասպանությունը ճանաչող օրինագծի քվեարկություն` ներկա Կոնգրեսի գործողության ժամկետի ավարտից առաջ Հայոց ցեղասպանության բանաձեւն ընդունելու համար:

В Палате представителей Конгресса США в ближайшие 48 часов может пройти голосование по вопросу Геноцида армян. Об этом сообщает американская комиссия «Ай Дата», одновременно призывая звонить соответствующим представителям Конгресса и требовать, чтобы они проголосовали за принятие резолюции №252, осуждающей Геноцид армян.
Напомним, что офис американской комиссии «Ай Дата»и армянские звезды шоу-бизнеса в США недавно организовали кампанию, в ходе которой призывали нынешнего спикера Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пэлоси организовать голосование по законопроекту, признающему Геноцид армян.