ԱՄՆ համակարգչային անվտանգության ազգային կենտրոնը Facebook-ի էջերը կոտրելու հնարավորություն է գտել Tinder ծանոթությունների հավելվածի միջոցով, հայտնում է The Sun-ը:
Փորձագետները ծանոթությունների հայտնի ծառայությունում «սողանցք» են գտել: Նրանց խոսքով՝ օգտատիրոջն ամենամեծ վտանգը սպառնում է, երբ նա բեռնում է Tinder-ի նոր լուսանկարների ալբոմը: Այդ պահին հաքերը հեռացված ծրագրային ապահովման միջոցով կարող է զոհի Facebook-ի գաղտնաբառին հասանելիություն ստանալ, քանի որ շատերը Tinder-ում ավտորիզացիա են կատարում աշխարհում ամենահայտնի սոցցանցի էջի միջոցով:
Մասնագետների խոսքով՝ կոտրելու նկատմամբ ավելի զգայուն են նրանք, ովքեր ծանոթությունների հավելվածից օգտվում են Android սմարթֆոններում եւ վաղուց չեն թարմացրել համակարգը:

Национальный центр компьютерной безопасности США нашёл возможность взлома профиля в Facebook через приложение для знакомств Tinder, сообщает Life со ссылкой на The Sun.
Эксперты обнаружили «дыру» в защите популярного сервиса для знакомств. По их словам, наибольшая угроза нависает над пользователем, когда он загружает в альбом Tinder новые фотографии. В этот момент хакер через удалённое ПО может получать коды доступа к Facebook жертвы, так как многие авторизуются в Tinder через профиль самой популярной соцсети в мире.
По словам специалистов, наиболее чувствительны к взлому те, кто пользуется приложением для знакомств на Android-смартфонах и давно не обновлял прошивку системы.
Эксперт по вопросам безопасности Энтони Глис также посоветовал вообще не публиковать в Tinder и Facebook информацию, которая способна скомпрометировать пользователя. «Не рассказывайте о ваших сексуальных предпочтениях и не постите фотографии, которые вы никогда бы не показали своей маме», — заявил специалист.