Թբիլիսիում ինտենսիվ հրաձգությունն ու պայթյունները չեն դադարում հատուկ գործողության գոտում, որը գիշերվանից անցկացնում է Վրաստանի Պետանվտանգության ծառայության հակաահաբեկչական դեպարտամենտը, հայտնում է «Sputnik-Грузия»-ն:
Պայթյունների հետեւանքով 2 բնակարան է այրվել, դրանցից մեկից ծուխ է դուրս գալիս, կրակ է երեւում: Նախնական տեղեկություններով՝ կասկածյալները բնակարաններից մեկի պատուհանից ձեռքի նռնակներ են նետել: Տեղեկություն է հայտնվել տուժողի մասին, բայց այն պաշտոնապես չի հաստատվել:
Իրադարձությունները տեղի են ունենում Գաբրիել Սալոսկու փողոցի բազմաբնակարան շենքերից մեկում: Տարածված տեղեկությունների համաձայն՝ 2 կասկածյալ կա:
Տեղի բնակիչները հայտնել են, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ իրենց թույլ չեն տալիս բնակարններից դուրս գալ:
Տարհանել են շենքի երրորդ մուտքի բնակիչներին: Առաջին եւ երկրորդ մուտքերի բնակիչներն իրենց բնակարաններում են, հեռախոսով Rustavi2 հեռուստաալիքին հայտնել է շենքի բնակիչներից մեկը: Նրա խոսքով՝ հատուկ գործողությունն ավելի ակտիվ փուլ է մտել առավոտյան ժամը 5-ից:
Բնակիչները վախենում են, որ շենքերը չեն դիմանա պայթյուններին, քանի որ արդեն հին են:
«Новости-Грузия» գործակալության տեղեկություններով՝ Թբիլիսիի Իսանի շրջանում Գաբրիել Սալոսկու փողոցում գիշերը ավարտվել է օտարերկրյա 2 քաղաքացիների ձերբակալության հատուկ գործողությունը: Արտասահմանցիները մեղադրվում են ահաբեկչական կազմակերպությունների հետ կապերի մեջ: Գործողության ժամանակ կասկածյալները կրակ են բացել պետանվտանգության աշխատակիցների վրա:

В Тбилиси интенсивная стрельба и взрывы на месте спецоперации, которую с ночи проводит контртеррористический департамент Службы госбезопасности Грузии, не прекращаются, сообщает Sputnik- Грузия.
В результате взрывов сгорели две квартиры, из одной из них валит дым и виден огонь. По предварительным данным, подозреваемые выбросили из окна одной из квартир, где они находятся, ручные гранаты.
Была информация о пострадавшем, но официально ее пока никто не подтверждал.
События происходят в одном из многоквартирных домов на улице монаха Габриэла Салосского. Подозреваемых, согласно распространившейся информации, двое.
Местное население заявляет, что в целях безопасности, их не выпускают из квартир.
Эвакуацию произвели из третьего подъезда. Жители первого и второго — остаются на месте, сказала по телефону телеканалу Rustavi2 одна из жительниц дома. По ее словам, спецоперация перешла в наиболее активную фазу с 5 утра.
Население опасается, что здания не выдержат такого количество взрывов, так как они уже старые.
По данным агентства «Новости- Грузия»,  ночью в Исанском районе Тбилиси  на улице Габриела Салосского завершилась спецоперация по задержанию двух иностранных граждан.
Оба иностранца обвиняются в связях с террористическими организациями. Во время операции  подозреваемые открыли огонь по сотрудникам службы госбезопасности.