Դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 01:00-ին, ոստիկանության Սեւանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ կողոսկրերի կոտրվածքներով եւ թիկունքի ծակած վերքով հիվանդանոց է տեղափոխվել նախկինում դատապարտված 32-ամյա Մարատ Գ.-ն:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ոստիկանները պարզել են, որ նա վնասվածքներն ստացել է Երեւան-Իջեւան ճանապարհի 69-րդ կմ-ին գտնվող խորտկարանում: Դեպքի վայրի զննությամբ խորտկարանի պատուհանների վրա հայտնաբերվել են հրազենից արձակված կրակոցի հետքեր, իսկ խորտկարանի հետնամասում՝ «ԱԿՍ» ինքնաձիգի 5,45 մմ տրամաչափի 11 պարկուճ:

21 декабря в 01.00 в Севанском отделении полиции было получено сообщение, что с переломом реберных костей и проникающим ранением спины госпитализирован в прошлом осужденный 32-летний Марат Г.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Полиции Армении, полицейские выяснили, что он получил ранения в закусочной, находящейся на 69-ом км трассы Ереван - Иджеван. При осмотре места происшествия на окнах закусочной были обнаружены следы выстрелов из огнестрельного оружия, а в задней части закусочной – 11 гильз диаметром 5,45 автомата АКС.