Սահմանված ժամկետներում կզբաղեցվեն բոլոր պաշտոնները։ Այդ մասին «Արմենիա» հեռուստատեսությանը տված բացառիկ հարցազրույցում ասել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ խոսելով հաջորդ տարվա ապրիլից իշխանության վերաձեւումների մասին։ ։
«Իշխանության գծապատկերը Սահմանադրությունն է սահմանել։ Եթե նկատի ունեք կոնկրետ պաշտոնատար անձանց, ապա բնական է, որ ես իմ գործընկերները մշտապես փնտրտուքի մեջ ենք»,- նշել է նախագահը եւ հավելել. «Սահմանված ժամկետներում կզբաղեցվեն բոլոր պաշտոնները։ Կարող եք չկասկածել։ Երբ խոսում են այս կամ այն պաշտոնում սա կամ նա է լինելու, երեւի լավ է, որ խոսում են։ Մարդիկ իրավունք ունեն ակնկալելու ինչ-որ բաներ։ Բայց որեւէ իշխանություն նախօրոք նման բաներ չեն ասում։ Պետական պաշտոններում նշանակելու հարցը նախօրոք ասելը սխալ է»։
Հարցազրույցը վարողի դիտարկմանը, թե «դատելով Ձեր ծրագրերից՝ դուք նման չեք պաշտոնյայի, որը եզրափակում է իր կարիերան», Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է. «Բոլոր դեպքերում ճիշտ ճանապարհը սա է, պետք է մինչեւ վերջին պահը բարեխիղճ կատարել այն պարտականությունները, որ դու կամովին ես ստանձնել։ Ես պատրաստ պիտի լինեմ մինչեւ վերջին վայրկյանը կատարել իմ պարտականությունները Դրանից հետո կտեսնենք՝ ինչ կլինի»։

В установленные сроки будут заняты все посты. Об этом заявил президент Армении Серж Саргсян в эксклюзивном интервью телеканалу «Армения», отвечая на вопрос о формировании власти после апреля следующего года.
«Контуры власти установлены Конституцией. Если имеем в виду конкретных должностных лиц, то естественно, что я и мои коллеги в постоянном поиске», - отметил президент, добавив, что «в установленные сроки будут заняты все посты». «Можете не сомневаться. Когда говорят, что на той или иной должности будет то или иное лицо, наверно, хорошо, что говорят. Люди имеют право чего-то ждать. Но ни одна власть заранее этого не говорит. В случае государственных постов говорить заранее неправильно».
На замечание о том, что сам президент не похож на человека, завершающего карьеру, Серж Саргсян ответил: «Во всяком случае, правильный путь таков, надо до последнего момента выполнять обязанности, которые берешь на себя добровольно. Я должен быть готов до последней секунды выполнять свои обязанности. Потом посмотрим, что будет». На вопрос о том, останется ли он в политике, Серж Саргсян ответил: «Посмотрим».