Նախատոնական օրերին թարմացվել է Ucom-ի շարժական հեռուստատեսության «MediaRoom» հավելվածը:
Մասնավորապես հավելվածի թարմացման արդյունքում օգտատերերն առաջին հերթին կնկատեն հավելվածի նոր տեսքը՝ վերափոխված պատկերակներն ու էջերը:
Նորացման արդյունքում ստեղծվել է օգտատիրոջ գրանցման, նույնականացման եւ գաղտնաբառի վերականգնման հնարավորությունները: Բարելավվել է նվագարկիչը եւ՛ ուղղահայաց, եւ՛ հորիզոնական ռեժիմների համար, ինչպես նաեւ հնարավոր է դարձել այն փոքրացնել ու մեծացնել: Փոփոխությունների արդյունքում հավելվածը թույլ է տալիս նախադիտել վիդեոհոսքը փոքրացված ռեժիմում: Վերափոխվել ու բարելավվել է ձախ մենյուն, ինչպես նաեւ նույնականացման գործընթացը Universal եւ U!TV- ի բաժանորդների համար: Շտկվել է հաղորդումների ցանկի ներկայացման ձեւն ու ուղղվել են մի շարք փոքր սխալներ:
«Մի քանի օր առաջ հայտնեցինք «Ucom» եւ «U!Pay» հավելվածների թարմացման մասին։ Ուրախ ենք, որ «MediaRoom»-ի օգտատերերը նույնպես կօգտվեն նոր հնարավորություններով ու բարելավված հավելվածից։ Որպես բաժանորդամետ ընկերություն Ucom-ը վստահեցնում է, որ այս գործընթացն, անշուշտ, շարունակական է», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

During the preholiday season, Ucom has updated the mobile TV “MediaRoom” application.
In particular, as a result of the application update, users will first notice the new look, i.e. the modified icons and pages of the application.
As an update result, the user registration, identification and password recovery possibilities were introduced. The player has been improved both for portrait and landscape modes, and its minimize and maximize features were implemented. The applied changes made it possible to preview the video stream in minimized mode. Left menu, as well as the authorization flow for Universal and U!TV subscribers have been improved. The EPG list preview has been ameliorated and the minor bug fixes were done.
“A few days ago we have announced the update of the ‘Ucom and ‘U!Pay applications. We’re now glad that ‘MediaRoom’ users will also benefit from new features of the amended app,” said Hayk Yesayan, Director General at Ucom. “Being a customer-centric company, Ucom assures that this process is definitely continuous.”
The application is available for download both from the App Store, via the link, and Google Play, via the link.