Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի երդմնակալությունը կայանալու է հունվարի 13-ից հետո: ԿԸՀ-ն պաշտոնապես հայտարարել է նրա հաղթանակի մասին:
Պատասխանելով Լուկաշենկոյի երդմնակալության հնարավոր օրվա մասին, ԿԸՀ նախագահ Լիդիա Երմոշինան նկատել է. «Կարծում եմ՝ Հին նոր տարվա կողմերը», հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, դեկտեմբերի 19-ին կայացած ընտրություններում Լուկաշնեկոն, պաշտոնական տվյալներով, հավաքել է 79,65 տոկոս ձայն: Ընտրություններից հետո տեղի ուենցած զանգվածային անկարգությունների ճնշումից հետո ձերբակալվել էին նախագահի 7 թեկնածուներ եւ ընդդիմության 600 ակտիվիստներ:

Инаугурация Александра Лукашенко, по данным ЦИК одержавшего победу на президентских выборах в Белоруссии, может пройти после 13 января.
Отвечая на вопрос журналиста о приблизительной дате инаугурации Лукашенко, председатель ЦИК Белоруссии Лидичя Ермошина отметила: «Я думаю, где-нибудь на старый Новый год», передает РИА Новости.
Как ранее сообщало Новости Армении - NEWS.am, 24 декабря ЦИК Белоруссии официально объявил о победе Александра Лукашенко на выборах, состоявшихся 19 декабря. По данным ЦИК, ему доверили свои голоса 79,65 % избирателей.
После президентских выборов в Белоруссии, на которых одержал победу действующий президент Александр Лукашенко, 17 декабря в Минске были задержаны 6 экс-кандидатов в президенты и 600 участников акций протеста. Оппозиция не верит официальным итогам голосования.